Zde je 12 důvodů, proč byste měli pravidelně pít citrónovou vodu! Kompletně transformuje Vaše celkové zdraví!

Rádi byste neinvazivně zlepšili své celkové zdraví? Pak doporučujeme pít každé ráno sklenici citrónové vody!

Sklenice citrónové šťávy obsahuje méně než 25 kalorií. Je bohatým zdrojem živin, jako je vápník, draslík, vitamín C a pektinová vláknina. Má také léčivé hodnoty a antibakteriální vlastnosti. Obsahuje také stopy železa a vitamín A. Citrón, ovoce oblíbené pro své léčebné vlastnosti, pomáhá udržovat Váš imunitní systém, a tím Vás chrání před většinou infekcí. Také hraje roli čističe krve. Citrón má báječné antiseptické účinky a také působí přímo zázračně u lidí se srdečními problémy, kvůli jeho vysokému obsahu draslíku.

Zajistěte proto, aby sklenice citrónové vody byla součástí Vašeho každodenního ranního rituálu. Jedině tak si budete moc užít všech těch zázračných přínosů pro Vaše zdraví.

12 výhod citrónové vody pro Vaše celkové zdraví!

1. Stabilizuje hladiny pH Vašeho těla

Pití citrónové vody každý den má alkalizující účinek na celé tělo. Tyto vlastnosti přispívají k prevenci patogenů přežívajících v systému a pomáhají udržovat vyvážené hodnoty pH.

2. Akné

Citrónová voda zlepšuje funkci jater, ledvin a dalších orgánů, které pracují na čištění těla. Jak játra, tak ledviny odstraňují nebezpečné toxiny přirozeným způsobem a čím lépe fungují, tím krásnější a hladší pokožku budete mít. Citronová voda je nabitá vitamínem C, což je silný antioxidant, který pomáhá při zdravotních problémem.

3. Zlepšuje imunitní systém

Imunitní buňky se skládají z různých látek, ale více než 70 % z nich je vyrobeno z vitamínu C. Naše tělo spotřebovává tyto rezervy vitamínu C velmi rychle, když jsme nemocní. Mít dobré hladiny vitamínu C v těle se doporučuje i tehdy, když jste zcela zdraví. To totiž pomáhá tělu absorbovat železo efektivněji, což je také velmi důležité pro imunitní systém.

4. Kocovina

Při pití citrónové vody můžete zabránit výskytu symptomů kocoviny. Také zlepšuje práci Vaší trávicí soustavy. Pokud pijete teplou citrónovou vodu, můžete urychlit proces detoxikace.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

5. Ztráta váhy

Citronová voda je posilovač metabolismu, který urychluje a zlepšuje trávení. Obsahuje pektin, konzumací citrónové vody můžete tak zabránit chutím na jídlo, což je dobré téměř pro každého, kdo se snaží zhubnout. Tento drink má také pozitivní účinky na Váš gastrointestinální trakt, díky čemuž je možné vyplavit odpad z Vašich střev účinněji. Tento drink také působí proti pálení žáhy, nadýmání a poruchám trávení.

6. Zlepšuje funkci mozku

Citrónová voda je bohatá na draslík a všichni víme, jak důležitý draslík je pro naše celé tělo. Nedostatek draslíku ve Vašem těle může vést k úzkosti, depresi, zmatenosti a dalším zdravotním problémům.

7. Osvěží Váš dech

Citrónová šťáva funguje jako vynikající osvěžovač dechu. Je velmi efektivní, i když jste vášnivý kuřák.

8. Zdravé plíce

V případě, že se jedná o astma, infekce a další poruchy postihující Vaše plíce, může být odpovědí konzumace citrónové vody. Tento přírodní lék se ukázal jako velmi účinný pro mnoho lidí s takovým typem problémů.

9. Zdravá střeva

Jak všichni víme, správný přívod vody je zásadní pro práci celého trávicího systému. Citrónová voda je vskutku užitečná, protože citrón zmírňuje bolesti žaludku a napomáhá zpracování potravin.

10. Zrychluje metabolismus

Díky antioxidantům nacházejícím se v citrónech může konzumace citrónové vody také zrychlit Váš metabolismus, a podpořit tak boj proti volným radikálům. Také podporuje tvorbu moči, což je velmi užitečné při uvolňování toxinů z těla a zanechání Vašeho těla čistším a zdravějším.

11. Zdokonaluje kůži

Jak jsme již zmínili, citrónová voda má vysoký obsah vitamínu C, který pomáhá Vašemu tělu produkovat kolagen. Kolagen pomáhá pokožce vypadat mladší, hladší a bez vrásek.

12. Zlepšuje Vaše celkové zdraví

Je dobré vědět, že hydratace je jedním z klíčových prvků dobrého zdraví. Citrónová voda pomáhá přispět ke správné hydrataci a poskytnout potřebné živiny do celkového systému. Proto byste se měli pokusit zařadit tento drink do Vašeho každodenního života! Výslekdy, které Vás čekají, jsou přímo zázračné!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze