Už jste slyšeli o přírodním zázraku zvaném Tea Tree Oil? Zde je 12 důvodů, proč byste ho měli aspoň vyzkoušet!

Znáte Tea tree oil, nebo-li olej z čajovníku? Je to zkrátka zázrak z přírodní lékárny! Dokáže se efektivně a rychle poprat s řadou onemocnění, včetně těch kožních. Takže dámy, jestli máte problém s Vaší pokožkou, pak je toto přírodní řešení i pro Vás!

Olej z čajovníku (TTO), nebo také olej z melauky je esenciální olej s čerstvým kafrovým zápachem a barvou od bledě žluté až po téměř bezbarvou a čirou. Je převzat z listů Melaleuca alternifolia, které pochází z jihovýchodní části Queenslandu a od severovýchodního pobřeží New South Wales v Austrálii.

Olej z čajovníku je toxický při orálním užití, ale je široce používán v nízkých koncentracích v kosmetice. Olej z čajovníku byl prohlášen za užitečný při léčbě široké škály zdravotních problémů.  Olej z čajovníku je účinný v řadě dermatologických stavů, jako jsou lupiny, akné, vši, herpes a další kožní infekce.

12 Léčivých účinků Tea Tree Oil!

 1. Akné: Přidejte kapku oleje z čajovníku do normálního čisticího tonika, nebo aplikujte přímo na akné bavlněným kosmetickým tampónkem navlhčeným několika kapkami oleje z čajovníku. Další alternativou je přidání 30-40 kapek oleje z čajovníku do Vaší běžné mycí obličejové vody.
 2. Astma: Přidejte 3-4 kapky čajovníku do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Jakmile voda začne vřít, odstraňte ji z tepla. Uchopte ručník nad hlavu a několik minut zhluboka vdechujte páru.
 3. Mozoly: Měli byste použít 5 kapek oleje z čajovníku na 1 PL nosného oleje a masírovat s touto směsí mozoly. Tuto metodu opakujte 2x denně. Jakmile mozoly začnou být měkké, měli byste použít pinzetu k jejich odstranění. Poté, co je odstraníte, aplikujte několik kapek oleje z čajovníku na postiženou oblast a zakryjte obvazem.

  [hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]
 4. Bradavice: Aplikujte neředěný olej z čajovníku přímo na bradavici 2x denně, dokud nezmizí. Pokud je Vaše kůže citlivá, můžete olej z čajovníku zředit.
 5. Spáleniny od slunce: Pro ošetření spálených oblastí na kůži je třeba smíchat 1 PL kokosového oleje s 1 kapkou oleje z čajovníku a 1 kapkou levandule, a jemně aplikovat na kůži.
 6. Popáleniny: Nejprve je třeba umýt oblast ledovou studenou vodou. Po několika minutách připravte směs 5 kapek oleje z čajovníku a 1 PL surového medu. Aplikujte tuto směs na spálenou plochu 3-5x denně.
 7. Nehtová infekce: Použijte několik kapek oleje z čajovníku přímo na nehet a okolní tkáň. Pokud ošetřujete nehty na rukou, měli byste úplně vysušit své ruce, než se něčeho dotknete. Tuto metodu opakujte 2x denně, po dobu jednoho týdne.
 8. Bolest svalů: Nejprve je třeba naplnit vanu horkou vodou a pak do vody přidat 4-5 kapek oleje z čajovníku. To Vám pomůže uvolnit Vaše svaly.

  [hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]
 9. Rány: Existují 2 způsoby léčby ran. První možností je namočit zraněnou oblast do vody smíchané s olejem z čajovníku.
  Druhou možností je postřik směsi vody a oleje z čajovníku, který se aplikuje přímo na ránu. Vše ale vždy závisí na Vaší citlivosti.
 10. Bolest v krku: Přidejte několik kapek oleje z čajovníku a špetku soli do 1 šálku teplé vody. Tuto směs nepijte! Několikrát denně si s ní akorát vykloktejte.
 11. Čisticí prostředek na zubní kartáček: Použijte několik kapek oleje z čajovníku přímo na zubní kartáček, abyste zabili veškeré bakterie. Tuto metodu opakujte 1-2x týdně.
 12. Bolest uší a infekce: Smíchejte několik kapek oleje z čajovníku s 2 PL teplého olivového oleje. Použijte kapátko, abyste do infikovaného ucha vpustili malé množství. Následně použijte bavlněný tampónek k absorbování oleje. Tuto metodu opakujte 2-3x denně.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze