Domácí osvěžovač vzduchu snadno a rychle

Jak si vyrobit svůj vlastní osvěžovač vzduchu

Tyto gelové osvěžovače vzduchu jsou prostě skvělé! Můžete si je jednoduše vyrobit doma, vybrat si vůni a vzhled, který máte rádi. Výroba je velice jednoduchá. Můžete si udělat různé druhy osvěžovačů vzduchu během několika minut. Stačí vám voda a éterické oleje.

Příroda, která voní
Autor: Jonathan Mueller, https://www.flickr.com/photos/jonomueller/

Voda a éterické oleje vám dodá 100% přírodní osvěžovač vzduchu, a kombinace vůně jsou téměř nekonečné!

Budete potřebovat:

• 1 šálek vody
• 2 sáčky želatiny (bez příchuti)
• 1 polévková lžíce soli
• 20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje
• nádobky (varné sklo či jinou žáruvzdornou nádobu)
• potravinářské barvivo (dle výběru)
• hedvábná kvítka (dle výběru)

V malém hrnci rozehřejte 3/4 šálku vody a sůl. Až se sůl zcela rozpustí, pomalu přidejte želatinu a míchejte, dokud se nerozpustí. Přidáte-li želatinu příliš rychle, mohlo by to být trochu lepkavé a „těžkopádné,“ takže přisypávejte a míchejte pomalu, dokud se želatina nerozpustí. Odstavte hrnec z plamene a přidejte zbývající vodu. Promíchejte a nalijte směs do nádobky dle vlastního výběru.

Nyní přidejte éterický olej. Množství oleje je jen na vás, záleží, zda chcete jemnou nebo intenzívnější vůni. Jakou vůni zvolíte je jen na vás.
Jarní tip: smíchejte kapky levandulového, citronového a peprmintového oleje, nebo zkuste kombinaci pomeranče a rozmarýnu. Případně zkuste grapefruit, mandarinku a citron. Voní krásně.

Nejenže voní, ale i vypadá

Nyní je čas na trochu dekorace. Můžete použít hedvábné květiny a kapku nebo dvě potravinářského barviva, bude to vypadat efektně! Už budete mít váš osvěžovač vzduchu voňavý, barevný a ozdobený, nechte ho v pokojové teplotě vychladnout.

Až gel úplně vyschne, můžete přidat víčko, do kterého uděláte dírky, ale funguje to i bez víčka. Záleží na vás a na nádobce, kterou zvolíte. Výroba je velice snadná. Během chvíle máte krásný květinový osvěžovač vzduchu třeba do koupelny nebo skvělý dárek na poslední chvíli. Pokud máte větší nádobku, je možné zdvojnásobit nebo ztrojnásobit množství, ale pozor, pak se prodlouží doba schnutí třeba až na 3 týdny.

Vstoupit do diskuze