Víte, že lenost je známkou vysoké inteligence?

Rádi lenošíte a trávíte čas v posteli? Máme pro Vás dobrou zprávu...

Vypadá to, že nový výzkum potvrzuje teorii, že inteligentní lidé tráví více času lenošením než jejich aktivnější protějšky.

Zdroj: www.freeimages.com

Poznatky americké studie ukazují, že lidem s vysokým IQ trvá dlouho, než se začnou nudit, protože většinu času tráví přemýšlením.

Zatímco aktivní lidé stimulují svým fyzickým výkonem spojeným s vnějšími činnostmi, svou mysl víc než je potřeba, snadno jim jejich myšlenky unikají, a začnou se rychleji nudit.

Vědci z floridské university Gulf Coast udělali klasický test, který sahá tři desetiletí zpět ke skupině studentů. Dotazovali se účastníků, aby ohodnotili, jak moc se ztotožňují s tvrzeními jako „opravdu si užívám úkoly, jejichž řešení vyžaduje nové řešení problémů“ a „přemýšlím jenom tolik, kolik musím.“

Test 30 vysokoškoláků a 30 obyčejných lidí

Vědci pod vedením Todda McElroy, pak vybrali 30 vysokoškoláků a 30 obyčejných lidí z okruhu možných kandidátů.

Sedm dní obě skupiny nosili zařízení na svém zápěstí, které sledovalo jejich pohyb a úroveň aktivity, a které poskytovalo nepřetržitý proud dat o tom, jak byli fyzicky aktivní.

Výsledky ukázaly, že vysokoškoláci byli v průběhu týdne mnohem méně aktivní, než obyčejní lidé.

Ale víkendy neukázaly mezi oběma skupinami žádný rozdíl, což vědci nebyli schopni vysvětlit, a přiklonili se k myšlence, že obyčejní lidé se začnou rychleji nudit, proto potřebují svůj čas vyplnit fyzickou aktivitou.

Stinná stránka “línějších” vysokoškoláků a jejich sedavého zaměstnání má negativní dopad na jejich životy.

Todd McElroy prohlásil, že méně aktivní lidé, bez ohledu na to, jak jsou chytří, by se měli zaměřit na zvýšení celkové úrovně aktivity, aby vylepšili svojí kondici a zdraví.

Zdroj: www.freedigitalphotos.net photo by yodiyim

Tak si vyberte co je lepší, znuděný vysokoškolák nebo aktivní blbec … ?

Vstoupit do diskuze