10 tipů jak využít bílý ocet v domácnosti

Objevte všestrannou sílu bílého octa - univerzální čistič, rozjasňovač, herbicid.

Používám ocet na čištění celého bytu. Vyzkoušejte následující tipy a zjistíte, že úklid může být jednodušší a hlavně levnější …

Zdroj: Flickr.com
  1. Osvěžte ledničku. Vyčistěte regály a stěny roztokem 1:1 vody a octa.
  2. Rozjasněte šálky od tmavých fleků. Jemně očistěte skvrny roztokem 1:1 vody a octa.
  3. Odstraňte pachy. Do plastové nádobky vložte kousek tkaniny navlhčené v octě.
  4. Zabijte koupelové bakterie. Postříkejte octem místa kolem umyvadla a vany. Očistěte je vlhkým hadříkem.
  5. Zbavte se skvrn na textiliích. Jemně je protřete octem, a otřete čistým hadříkem. Tato technika funguje také na skvrny od antiperspirantu.
  6. Obnovte lesk vaší toalety. Nalijte do mísy šálek bílého destilovaného octa. Nechte působit několik hodin nebo ideálně přes noc. Vyčistěte toaletním kartáčem a spláchněte.
  7. Odstraňte skvrny na koberci. Připravte si pastu ze dvou lžic bílého destilovaného octa a ¼ šálku soli nebo sody na pečení. Vetřete do skvrny na koberci a nechte uschnout. Zbylý prášek následující den vyluxujte. (Vždy nejprve vyzkoušejte na kousku koberce, který není na tak viditelném místě).
  8. Obnovte štětce. Chcete-li odstranit starou barvu, ponořte na hodinu štětiny do hrnce s octem, pak zapněte sporák a přiveďte k varu. Poté štětce vyndejte a opláchněte čistou vodou.
  9. Vyčistěte špinavou baterii. Chcete-li se zbavit nánosu vodního kamene, připravte si pastu z 1 čajové lžičky octa a 2 lžic soli. Aplikujte na baterii a otřete hadříkem.
  10. Zbavte se statického oblečení. Přidejte ½ šálku bílého destilovaného octa do pračky. Kyselina snižuje statické vlastnosti a zabraňuje tomu, aby se držela na oblečení.

Těchto 10 tipů vám usnadní úklid domácnosti a ještě ušetříte za drahé přípravky.

Vstoupit do diskuze