Hubnete do plavek? Bez bílkovin to nepůjde

Představujeme vám 5 potravin, které mají více bílkovin než vejce

Proteiny neboli bílkoviny, představují základní stavební látku živých organismů. Bez nich nám nejenže neporostou svaly, ale ani nezhubneme. Zahánějí totiž hlad a napomáhají odbourávání tuků. Přinášíme vám 5 nových potravin, které mají více bílkovin než vejce.

Zdroj:Flickr.com

Sušená spirulina

Nejen mořské ryby jsou zdrojem bílkovin. Pouze dvě polévkové lžíce sušených mořských řas obsahují neuvěřitelných osm gramů bílkovin a pouhých 40 kalorií.
Tip: Zkuste si spirulinou posypat salát nebo s ní “okořenit” restovanou zeleninu.

Pražené sojové boby

Čtvrtka šálku tohoto snacku obsahuje 15 g bílkovin, spolu se značnou dávkou vlákniny a draslíku se z ní stává ideální ingredience, kterou byste měli zahrnout do vašeho jídelníčku.

Zdroj: Flickr.com

Řecký jogurt

Pokud se bavíme o bílkovinách, tak věřte, že malý kelímek bílého řeckého jogurtu obsahuje 17 gramů bílkovin a má pouze 100 kalorií.

Zdroj: Flickr.com

Gruyere sýr

30 g tohoto lahodného švýcarského sýra obsahuje více než osm gramů bílkovin. Ale dejte si pozor na konzumované množství. Zatímco jedna porce (cca 30g) obsahuje rozumných 117 kalorií, při konzumaci většího množství (a je těžké tomu odolat), to už kalorie naskakují.

Zdroj: Flickr.com

Sušené dýňová semínka

Dýňová semínka jsou nejlépe známá jako vysoký zdroj hořčíku, ale jsou také bohatým zdrojem bílkovin. Čtvrt šálku obsahuje až 10g.

Zdroj: Flickr.com

Bílkoviny jsou pro výživu člověka nezbytné. Vyberte si z našich tipů a zvyšte denní dávku, kila půjdou dolů a svalová hmota bude přibývat.

Vstoupit do diskuze