Dej CUKRU stopku!

Těchto 6 kroků vám pomůže vyřadit bílý jed z jídelníčku

S cukrem se setkáváme praktický každý den. Je obsažen v potravinách, dáváme si ho do čaje, kávy apod. Cukr je ale především bílý nepřítel, který nám škodí v hubnutí a může způsobit i vážné zdravotní problémy. Máme pro vás několik tipů, díky kterým řeknete cukru NE!

Zdroj: Flickr.com

1.Snídaně plná bílkovin je základ

Vyměňte cereálie za potraviny s vyšším podílem bílkovin. Cereálie mají vysoký podíl cukru. Připravte si např. omeletu a přikusujte celozrnné pečivo.  Omeleta vás zasytí na celé dopoledne a tím pádem nebudete mít potřebu sáhnout po něčem sladkém.

2.Místo ovocného jogurtu zvolte bílý s čerstvým ovocem

Ochucený jogurt může obsahovat až 24 gramů cukru, což je optimální denní dávka pro dospělou ženu. Konzumací bílého jogurtu k snídani se můžete pohodlně vyhnout cukru. Jogurt si oslaďte například malinami, ostružinami či jahodami. Přidejte k nim hrst vlašských ořechů a skvělá snídaně je na světě.

3.Pijte vodu místo alkoholu

Víme, že to není jednoduché, ale jedna sklenka vína obsahuje přibližně 15g cukru, což jsou tři kostky cukru. Sklenici vína nahraďte sklenicí vody s citronem a mátou. A alespoň vás ráno nebude bolet hlava.

4.Nepijte ovocné džusy

Ovocná šťáva obsahuje zbytečně mnoho cukru a neobsahuje žádnou vlákninu, kterou přijímáme konzumací čerstvého ovoce. Vyměňte ovocné džusy za dva kusy čerstvého ovoce denně a brzo pocítíte výsledky.

5.Neslaďte čaj

Čaj je přírodní nápoj, který snižuje riziko onemocnění srdce, rakoviny a cukrovky. Tím, že čaj osladíte, všechny zdravé účinky zničíte.

6.Vyhoďte cukr ze spíže

Je to jednoduché. Pokud vyhodíte cukr a vše sladké ze spíže, nebudete ho jíst. A až vás bude honit mlsná, cukr tam nebude a sáhnete po něčem, co vašemu tělu prospěje určitě více.

Chce to silnou vůli, ale věříme, že to zvládnete. Myslete na to, že to děláte pro sebe a své zdraví.

Zdroj: Flickr.com

Vstoupit do diskuze