Toto se stane s Vaším tělem, když budete každý den chodit alespoň 5 minut bosý!

Všichni víme, že lidé nejprve chodili bosí a to dlouhá staletí. Pak se to ale nějakým způsobem přeměnilo a dnes se to mnohdy odsuzuje jako nehygienické... Víte ale, že 5 minut chození na boso denně bohatě stačí k tomu, abyste se cítili lépe?!

Měli bychom chodit bosý?

Všichni víme, že lidé nejprve chodili bosí a to dlouhá staletí. V těch dnech lidé neměli nic, co by chránilo jejich nohy, takže chodili bosí bez ohledu na to, kam jdou. I dnes mají někteří lidé zvyk chodit naboso, což je velmi dobré, protože když nosíme boty, ovlivňujeme nejdůležitější lidský smysl – dotyk.

Takže otázka zůstává – Proč je chození naboso tak důležité pro lidské tělo? Můžeme Vám na to jednoduše odpovědět. Naše ruce a nohy jsou spojeny s určitými orgány v těle a při chůzi naboso stimulujete tyto body, a tak zlepšujete funkci určitých orgánů.

Tok energie v těle

Možná jste slovo „chi“ už slyšeli. V Číně se odkazuje na životně důležitou energii, která protéká lidským tělem. V Indii mají pro to jiné slovo „Prana“. Ale nemusíte si pamatovat tato jména! Vše, co musíte vědět, je, jak tato vitální energie ovlivňuje Vaše celé tělo a působení.

Živá energie nebo „chi“ prochází přes náš, tzv. meridian systém. Meridian systém je podobný krevnímu oběhu. Správný tok této energie znamená, že naše orgány dostávají veškerou životně důležitou energii, kterou potřebují. Pokud je meridian nějak zakřiven, může to ovlivnit určitý orgán a nakonec způsobit nějaký zdravotní problém.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

To je nesmírně důležité, abyste věděli. Konce těchto meridiánů se nacházejí v nohou. Když chodíte bez bot, masírujete tak své nohy, a stimulujete orgány ve Vašem těle. Jedná se o nejlepší akupresurní masáž, protože oživujete tok energie přes Vaše meridiány.

Akupresura 

Je však i jiná možnost, jestli nemůžete chodit naboso. Akupresura Vám s tím opravdu může pomoci!

Měli byste masírovat své ruce a nohy po dobu 5 minut každý den, abyste zlepšili své zdraví a zvýšili životaschopnou energii těla. Měli byste vědět, že tyto masáže vyžadují silný tlak, ale ne příliš silný. Vše, co potřebujete, je soustředit se na bolestivé body a budete v pořádku.

Tento postup se může zdát jednoduchý, ale výhody akupresurní masáže jsou víc než úžasné. Akupresura je skvělá při léčbě několika zdravotních stavů, jako jsou sinusové problémy, poruchy trávení, špatná energie, napětí, časté infekce, srdeční selhání, hormonální nerovnováha, atd. Tento typ masáže poskytuje Vašim orgánům energii, a tedy možnost fungovat správně.

Uzemňování!

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]Zem Vám dodává energii, kterou potřebujete. Je to stejné jako slunce, které Vám poskytuje vitamín D. Chůze na boso na zemi znamená spojení s přírodním bioelektrickým polem na zemi. Měli byste chodit bosí každý den, a obnovovat a posilovat tak toto spojení.

Nedávná studie prokázala, že uzemnění zvyšuje povrchový náboj červených krvinek. Výsledkem je, že buňky zabraňují hromadění, což snižuje viskozitu krve. Vysoká viskozita je významným faktorem srdečních onemocnění, což je důvod, proč tolik lidí denně užívá aspirin, čímž zlepšuje své srdeční zdraví. Další studie zjistila, že uzemnění může napomoci regulaci jak endokrinních, tak nervových systémů.

Měli byste začít chodit naboso po dobu 5-10 minut denně a postupně tento čas navyšovat. Nakonec nebudete mít žádné problémy s chůzí naboso. Cvičení naboso venku je jedním z nejúžasnějších, nejlevnějších a nejúčinnějších způsobů, jak začlenit uzemňování do Vašeho života, což také přispěje k urychlení opravy Vaší tkáně, stejně jako zmírnění svalové bolesti, kterou můžete někdy pocítit z namáhavého cvičení.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze