Existuje miliony článků o tom, jak efektivně zhubnout, co ale potom? Podívejte se na 10 ověřených triků, které Vám pomohou jednoduše zpevnit Vaší „povislou“ kůži!

Pokud jste nedávno úspěšně skončili s dietou a podařilo se Vám zhubnout 5 až 10 kg, a pokud nebylo součástí Vašeho hubnoucího procesu fyzické cvičení, je dost možné, že je Vaše kůže pravděpodobně uvolněná a potřebuje zpevnit?

Tento problém je také vskutku typický pro ženy po porodu, kterým znatelný úbytek na váze mohl v oblasti bříška udělat pěkný nepořádek.

Zde Vám proto přinášíme 10 účinných způsobů, jak Vaši „povislou“ kůži povzbudit a vrátit jí ztracenou pevnost a elasticitu!

Hydratace pokožky

Zdravá a zvlhčená kůže! Kolik vody tělu stačí? To vždy závisí na mnoha faktorech. Samozřejmě, v létě by měl být příjem vody zvýšen. Mějte vždy na paměti, že některé nápoje tělo nehydratují dostatečně. Velké množství spotřeby kávy a alkoholu vede naopak ke ztrátě vody v těle. Za správnou hydrataci také nelze považovat pití vody pouze tehdy, když jsme žízniví. To už je totiž důsledek dehydratace. Dávejte si proto pečlivě záležet na tom, abyste v průběhu dne zajistili tělu dostatečný příjem vody, nejlépe čisté.

Aerobik

Aerobní cvičení Vám pomůže odstranit nadváhu z celého těla, včetně oblasti bříška. Krom stabilních a posilovacích cviků je však taky nutné zahrnout do programu vytrvalostní cvičení. Studie ukazují, že kombinace aerobních a vytrvalostních cvičení je účinná, když je řeč o oblasti bříška. Vytrvalostní cvičení nemusí zahrnovat cvičební náčiní.

Jóga

Jóga Vám pomůže uvolnit stres, být flexibilnější, zhubnout, a dokonce pomáhá při regeneraci kůže po úbytku hmotnosti! Klíčovým faktorem je pomalý pohyb. Během několika týdnů Vás překvapí, jak se Vaše kůže stává flexibilnější.

Jóga se skládá z pěti klíčových prvků: správného dýchání, cvičení, relaxace, správné stravy, pozitivního myšlení a meditace.

Pro cvičení doma budete potřebovat jen prázdné místo a podložku na cvičení. Pro správnou meditaci, by měla být oblast bez věcí, které by Vás mohly rozptylovat.

Pokuste se cvičit jógu každý den po dobu 90 minut a věřte, že kromě zpevnění Vaší „povislé“ kůže se naučíte ještě žít déle, zdravěji a bez stresu.

Gymnastika

Gymnastika je skvělá pro budování pevné svalové hmoty a pro uvolnění napětí těla. Cvičení v tělocvičně 2-3x týdně jisto jistě povede ke zdárným výsledkům.

Doporučujeme kombinovat kliky, sklapovačky a dřepy.

Pokud nejste schopni chodit do tělocvičny z důvodu práce, zkuste si zacvičit každé ráno alespoň po dobu nejméně 15 minut. Uvidíte, že se Vám zlepší jak krevní oběh, tak celkový stav Vašeho těla. Nejdůležitější je umožnit, aby Vám krev v těle cirkulovala správně. Menší protažení hned po ránu je skvělou volbou!

Proteiny s nízkým obsahem tuku

Přidání bílkovin do Vaší každodenní stravy je jedním ze způsobů, jak napomoci zpevňování kůže. Zajímá Vás jak? Nejdříve Vám bílkoviny pomohou budovat silnější svaly. Obsahují také kolagen a další živiny. Některé z těchto potravin jsou např. ořechy a semínka (vlašské ořechy, mandle a kešu), luštěniny, maso a ryby, stejně jako sójové produkty.

„Rychlé občerstvení“

„Rychlé občerstvení“ je špatné ze dvou důvodů! Za prvé, snadno kazí Vaši postavu. Za druhé, Vaše tělo, a tudíž ani Vaše kůže, nemá z této stravy žádný významný prospěch. Naopak, je to největší nepřítel Vašeho těla.

Pokud se snažíte zhubnout, nebo se pokoušíte zpevnit kůži, vyhýbejte se tomuto jídlu obloukem. Všichni víme, že je jídlu těžké odolat, musíme však mít na paměti, že to pro nás není nijak prospěšné. Studie ukazují, že tyto potraviny mohou být dokonce návykové. Proto je nejlepší potlačit jakékoli myšlenky na „rychlé občerstvení“.

Syrové potraviny

Vaše strava by měla obsahovat velké množství syrových potravin. Víme, že většina živin se při tepelném zpracování vytrácí, nebo zůstává jen v minimálním množství. Značně více vitamínů je požíváno formou čerstvých potravin. Tyto potraviny zahrnují jak ovoce, tak zeleninu! Když je zařadíte do své každodenní stravy, zjistíte, jak rychle se Vaše kůže zpevní a nabyde ztracené flexibility.

Éterické oleje

 

Esenciální oleje se získávají lisováním. Olej můžete aplikovat masáží, přidáním do koupele či do kosmetických přípravků.

Esenciální oleje Vám pomohou tonizovat pokožku, pokud je budete používat správně.
Levandulový olej je jedním z nejúčinnějších. Masírování pokožky s použitím tohoto oleje každý večer vede k téměř neuvěřitelným zázrakům.

Ricinový olej je další přírodní cestou, jak zpevnit Vaši kůži. Pokud zkombinujete trochu ricinového oleje s citrónovou šťávou a budete aplikovat směs na kůži pravidelně, uvidíte, že se kůže začne za chvilku stahovat. Stačí, když budete směs používat každou noc a rozdíly uvidíte velmi rychle.

Vstoupit do diskuze