Jíte pravidelně petržel? Ne?! Tak to byste měli. Má přímo zázračné účinky na Vaše zdraví! Nejen, že skvěle očistí Vaše tělo od toxinů, ale zároveň zklidní nervy po vyčerpávajícím týdnu!

Petržel je bylina extrémně bohatá jak na minerály a vitamíny A a C, tak na extrémně vzácný vitamín B12, který je důležitý pro tvorbu červených krvinek.

Petržel (Petroselinum Hortense) je skvělá pro zklidnění nervů, zmírnění bolesti či čištění krve.

Lékaři lidové medicíny doporučují petržel již dlouhá staletí jako lék na horečku, onemocnění ledvin, infekci močových cest, cukrovku, záněty očí, stehy, kousnutí od hmyzu, a dokonce i impotenci. Je známo, že jíst petržel odstraňuje také zápach z úst.

Je důležité poznamenat, že petržel není objevem moderního člověka. Ve skutečnosti tento zázrak z přírodní lékárny používali již staří Řekové a Římané, kteří věřili, že člověk může vypít hodně vína a neopít se, když bude jíst petržel.

Tato zázračná rostlina se postupně rozšířila z kontinentu na kontinent a téměř v každé zemi se stala nezbytnou součástí gastronomie. Dnešní kuchaři ji často používají kvůli své příjemné vůni a krásné zelené barvě, která dodá každému jídlu punc dokonalosti.

Petržel nemá vysokou výhřevnost a je velmi bohatá na minerály a vitamíny, a řadí se mezi vysoce kvalitní a léčivé potraviny. Po borůvkách obsahuje petržel nejvíce vitamínu C. Již ve 100 g petržele naleznete 170 miligramů vitaminu C. Má také záviděníhodné množství vitaminu A, vitamínů B, včetně extrémně vzácného vitaminu B12, důležitého pro tvorbu červených krvinek. Pokud jde o minerály, petržel má nejvíce železa, vápníku, manganu, hořčíku a mědi.

Listy petržele jsou nejlepší, když jsou v čerstvém stavu, protože teprve tehdy zachovávají všechny své vlastnosti. Mohou být vysušeny a konzervovány, a dokonce také zamraženy. Vzhledem k tomu, že to není náročná rostlina, může být pěstována v zimě na uzavřené terase, nebo dokonce uvnitř místnosti.

Petržel je zvláště účinná při stimulaci sekrece škodlivých látek z těla. Má také pozitivní vliv na krevní oběh a srdeční problémy. Díky složce APIPOL, která způsobuje podráždění vnitřních orgánů, eliminuje rušení v toku krve. Je však třeba poznamenat, že ze semen a kořenů této rostliny je možné extrahovat vysoce účinný esenciální olej. Ten výborně stimuluje funkci dělohy, zvyšuje množství moči, snižuje infekci močových cest a zabíjí bakterie.

Pro opuchnuté a zanícené oči

Nasypte 2 lžíce jemně nakrájených listů petrželky do 300 ml vody a nechte luhovat po dobu 2 až 3 minut, a když se odvar ochladí, opatrně ho aplikujte na oblast očí pomocí sterilní gázy.

Garantujeme Vám, že když si budete čistit oči tímto čajem několikrát denně, pocítíte úlevu raz dva.

Pro případnou kompresi budete potřebovat šest stonků petržele, které byste měli předem umýt. Poté už je jen umístěte na oči, obvažte gázou a spěte v tmavé místnosti.

Pomoc při problémech s močovým měchýřem

Smíchejte kořeny, listy a semena rostliny, a jemně nakrájejte vše tak, abyste získali 5 polévkových lžic směsi. Smíchejte směs petržele v 0,5 l vody a důkladně míchejte po dobu 5 minut. Poté nechte odstát po dobu 20 minut, tekutinu sceďte a pijte jeden šálek 3x denně. Tento čaj eliminuje stagnaci moči a otoky nohou.

Pro erektilní dysfunkci

Vytvořte směs ze 100 g nakrájeného kořene a 100 g semen petržele. Vezměte z této směsi 2 polévkové lžíce a vařte je 5 minut v 0,5 l vody. Poté zakryjte nádobu pokličkou, nechte cca hodinu odstát a následně sceďte.

Pro lepší chuť je možné nápoj dosladit medem. Měli byste ho pít 2-3x během dne + v noci před spaním. Pro lepší výsledek doporučujeme pít ještě 1 dcl šťávy celeru.

Vstoupit do diskuze