Víte, že může být pivo zdraví prospěšné? Platí to i pro ženy! Přinášíme Vám 7 důvodu, proč byste ho měli pravidelně pít!

Jak tvrdí mnohé lékařské studie, když pijete s mírou, je to dobré pro Vaše zdraví. Všeho však s mírou! Navíc nedávné studie ukázaly, že pivo, zejména pak černé pivo, má mnoho výhod jak pro zdraví, tak krásu žen.

Rozhodli jsme se pro Vás sepsat seznam důvodů, proč je skvělý nápad vypít sklenici piva po dlouhém dni plném práce. Nejen, že si zlepšíte náladu po práci, ale zároveň to prospěje Vašemu zdraví!

1. Zpevňuje kosti

Ženy, které pijí dvě piva denně, mají silnější kosti než ty, které této lihovině zrovna neholdují. Jde o výsledky studie Národní akademie přírodopisné medicíny z amerického státu Oregon, které byly publikovány v časopise Natural Medicine. Stejná studie prokázala, že pivo obsahuje významné množství degradovatelného křemíku, což je jeden z důležitých prvků pro stavbu lidských kostí. Mírné pití piva se tak doporučuje zvláště ženám v menopauze, což je spojeno s řídnutím hustoty kostí.

2. Pomáhá při léčbě nachlazení a má protizánětlivé vlastnosti

Pivo je vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů, jako je hořčík, vápník a selen, které chrání Vaše tělo před sezónními nemocemi. Kromě toho obsahuje mnoho antioxidantů, které stimulují imunitní systém.

Pivo je zkrátka jídlo, které se rovná jiným zdravým potravinám s hořkou chutí, jako je olivový olej, špenát nebo rukolou. A chmel, jako základní složka piva, obsahuje humulonové molekuly, které mají silné protizánětlivé sloučeniny. Tyto molekuly inhibují enzymy zodpovědné za propuknutí zánětlivých procesů v těle.

3. Zlepšuje pokožku

Pivo je vynikajícím zdrojem vitamínů B, který je zodpovědný za krásnou a vypnutou pleť. Pomáhá udržovat svalový tonus a poskytuje energii celému tělu. Pivo je vynikajícím zdrojem vitamínů B, který je zodpovědný za krásnou a vypnutou pleť. Pomáhá udržovat svalový tonus a poskytuje energii celému tělu.
„Tmavé pivo má více živin než světlé pivo a nabízí řadu výhod pro Vaše zdraví! • Snižuje špatný cholesterol• Stimuluje trávení• Zlepšuje pleť• Posiluje imunitní systém těla.
Protože nemůžeme absorbovat dostatečné množství vitamínů B pouze z jídla, měli byste to tělu kompenzovat jinými způsoby, např. občasným pivečkem. Existuje dokonce i legenda, která praví, že se komáři vyhýbají lidem, kteří mají v těle vyvážené množství vitamínu B.

4. Redukuje nadýmání

Studie ukázaly, že tmavé pivo má více živin než světlé pivo. 350 mililitrů tmavého piva má tak více než jeden gram vlákniny, což zajišťuje zdraví gastrointestinálního systému, snižuje plynatost a problémy se zácpou.

5. Prevence před jarní únavou

Cítíte se unavená a podrážděná? Pravděpodobně trpíte podzimní únavou, která je mimo jiné spojena s nedostatkem železa v krvi. Černé pivo je vynikajícím zdrojem tohoto konkrétního minerálu. Účinky alkoholu na druhé straně účinně řeší také problémy s nespavostí.

6. Chrání správné fungování srdce

Občasné pivo zvyšuje množství dobrého cholesterolu, snižuje hladinu špatného cholesterolu a zjemňuje krev, čímž snižuje riziko srdečního záchvatu. Italská studie ukázala, že ženy, které pijí jedno pivo denně, mají o 42 % nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění než ty, které pivo vůbec nepijí. Především mírná konzumace piva může snížit možnost vzniku diabetu 2. typu.

7. Vitamíny po náročném cvičení

Zapomeňte na energetické nápoje a po cvičení si dejte sklenku piva. Španělští vědci z Granadské univerzity prokázali, že pivo má na tělo lepší hydratační účinky než čistá voda, když tělo dosahuje vyšších teplot, jako tomu při cvičení.

Vždy však mějte na paměti, že je všechno třeba aplikovat s mírou! V tomto případě to platí dvojnásob!

Vstoupit do diskuze