Zkoušeli jste někdy jíst dva banány denně? Pokud ne, tak doporučujeme! Výsledek Vás naprosto ohromí!

Co si budeme namlouvat, pravda je taková, že mnoho lidí po celém světě jí spíše nezdravé jídlo, než suroviny bohaté na živiny, jako jsou např. banány. Ale víte, že jejich účinky na lidské zdraví jsou přímo zázračné?!

Co si budeme namlouvat, pravda je taková, že mnoho lidí po celém světě jí spíše nezdravé jídlo, než výživné a zdravé jídlo, jako je např. zelenina a ovoce. I to je většinou příčinou rychlého a nezdravého moderního životního stylu. Lékaři a odborníci na výživu tvrdí, že lidé ze Západu preferují rychlé občerstvení více než přírodní a zdravé suroviny. A všichni víme, že syrové ovoce a zelenina obsahují všechny důležité živiny, které přispívají ke správnému fungování lidského těla.

Dovolte mi, abych Vám položila otázku – Máte rádi banány? Všichni je milujeme, že? Chutnají skvěle a jsou nabité zdravými živinami. Nedávná studie zjistila, že jeden banán Vám dá dostatek energie pro 90minutové cvičení. To je opravdu úžasné! A lékařští odborníci také tvrdí, že pokud budete konzumovat 2 banány každý den po dobu jednoho měsíce, Vaše zdraví se výrazně zlepší!

 

Jaké jsou zdravotní přínosy banánů?

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

  • Za prvé, měli byste vědět, že banány mají nízké množství sodíku, ale obsahují velké množství draslíku. To znamená, že banány jsou skvělé jídlo pro regulaci srdce a krevního tlaku. Lékaři také zjistili, že konzumace jednoho banánu denně vede ke snížení srdečního záchvatu až o 40 %.
  • Lékaři tvrdí, že banány jsou velmi užitečné a prospěšné zejména pro ty, kteří mají problémy se zažívacím traktem, například se zácpou. To je pravděpodobně proto, že jsou banány bohaté na vlákninu.
  • Měli byste také vědět, že banány jsou velmi užitečné při řešení pálivé žáhy, protože obsahují antacid. To je vcelku dobrý důvod, proč byste měli denně konzumovat banány, že?
  • Banány jsou mimořádně užitečné a prospěšné, pokud máte nedostatek železa. Jde hlavně o to, že obsahují sloučeniny a přísady, které spouštějí produkci červených krvinek a hemoglobinu.
  • Banány můžete použít také jako přírodní prostředek k léčbe bolestí v krku a kašle.
  • Banány obsahují velké množství tryptofanu, což je vskutku důležitá látka pro lidské tělo. Jakmile se do těla dostane tato sloučenina, přemění ji tělo na serotonin – hormon štěstí. Proto, když pociťujete depresivní náladu, banány Vám mohou pomoci se s ní vypořádat. To je také velmi dobrý důvod, proč konzumovat banány každý den, že? A je jich ještě víc!
  • Nedávná studie zjistila, že studenti, kteří konzumují banány ke snídani, občerstvení, nebo po obědě, jsou koncentrovanější. To je způsobeno draslíkem, látkou v banánech, která spouští mozkovou funkci a zlepšuje paměť a proces učení.
  • Měli byste také vědět, že banány jsou skvělé jídlo pro těhotné ženy, protože ulevují od ranní nevolnosti v důsledku zvýšení hladiny cukru v krvi.

To je 8 vskutku dobrých důvodů, proč začít konzumovat toto tropické ovoce každý den, že? A nemějte strach – z banánů opravdu nepřiberete :-).

Opravdu doufáme, že se Vám tento článek líbil a nezapomenete ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

healthyliving-us.com

Vstoupit do diskuze