Řekněte sbohem pálivé bolesti v nohou s tímto protizánětlivým smoothiem! Jde o opravdový zázrak z přírodní lékárny!

Mnoho lidí trpí bolestmi zad, kolen, nohou a kotníků, zejména pak starší lidé. Tyto typy bolestí kloubů prožívají zejména lidé, kteří tráví celý svůj den v kanceláři u stolu, nebo žijí neaktivním způsobem života. Přinášíme Vám proto recept na toto zázračné smoothie, které Vás zbaví všech bolestí!

Mnoho lidí trpí bolestmi zad, kolen, nohou a kotníků, zejména pak starší lidé. Tyto typy bolestí kloubů prožívají zejména lidé, kteří tráví celý svůj den v kanceláři u stolu, nebo žijí neaktivním způsobem života. Podle statistik asi 1/3 dospělých hlásí, že během posledních 30 dní v sedavém povolání zaznamenala bolesti kloubů. Existuje mnoho různých zdravotních stavů, které mohou vést k bolestivým kloubům, jako je osteoartróza, revmatoidní artritida, burzititida, dna a mnohá další zranění.

Lekařští odborníci tvrdí, že bolest zad časem zmizí. Říká se, že přibližně 50 % pacientů s bolestmi v zádech pocítí úlevu od bolesti v zádech do 2 týdnů. A téměř 90 % lidí cítí úlevu po 3 měsících, bez ohledu na léčbu. Ale na tom nezáleží, lidé, kteří mají bolesti v zádech, mohou považovat za nesmírně obtížné, žít v každodenním životě. Je těžké pro ně sedět i ležet. Je pro ně dokonce těžké stát.

Pokud jde o bolesti nohou, obvykle to vyplývá z opotřebení, nadužívání, či zranění v kloubech, nebo kostech. Nebo je to kvůli zranění svalů, vazů, šlach a jiných měkkých tkání. Měli byste také vědět, že některé typy bolesti nohou mohou být spojeny s problémy v dolní části páteře. Špatná cirkulace může být také důvodem bolesti nohou.

V tomto článku Vám ukážeme nejlepší a nejúčinnější lahůdku, která Vám pomůže vyléčit Vaše bolestivé klouby a zmírnit bolesti zad. Toto smoothie je velmi jednoduché a snadno vyrobitelné a je vyrobeno z jednoduchých dostupných ingrediencí.

Nejlepší protizánětlivý smoothie pro léčbu bolestivých kloubů!

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

Co budete potřebovat?

 • Jeden pomeranč
 • Dva šálky ananasu
 • Dva stonky celer
 • Dvě hrušky
 • Jeden citrón
 • Cca 2,5 cm čerstvého kořenu zázvoru
 • 2 cm surového kořenu kurkumy
 • špetku černého pepře
 • 1/2 ČL kokosového oleje

Jak na to?

 1. Nejprve je třeba oloupat citrón, pomeranč, zázvor a kořen kurkumy.
 2. Pak byste měli nakrájet ananas a hrušky.
 3. Nyní vložte všechny ingredience do mixéru (smoothie maker) a mixujte, dokud nebudete mít příjemnou a homogenní směs.

Pokud tuto šťávu nedokážete vypít najednou, umístěte ji do skleněné nádoby a odložte do ledničky.

Poznámka! Ujistěte se vždy, že používáte nejlépe smoothie maker, který zanechává vlákno nedotčené. Používáte-li odšťavňovač, vlákno bude zničeno. Nedávná studie zjistila, že lidé, kteří jedí potraviny s vysokým obsahem vlákniny, mají nižší hladiny C-reaktivních proteinů (CRP) v krvi. CRP je ve skutečnosti zánětový marker, který souvisí se zdravotními stavy, jako je revmatoidní artritida (RA), srdeční onemocnění a cukrovka.

Čím je smoothie tak významný?

Ananas

Nejúčinnější složkou v ananasu je Bromelain. Tato sloučenina je mimořádně účinná při zmírnění bolestí kloubů a je také velmi užitečná při snižování zánětů spojených s artritidou. Nedávná studie potvrdila, že enzymy jako bromelain mají protizánětlivé a bolestivé účinky srovnatelné s nesteroidními protizánětlivými léky.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Pomeranč

Jak jsme již říkali, svalové křeče jsou častou příčinou bolestí nohou. Svalové křeče se obvykle vyskytují kvůli nadužívání svalů, nebo v důsledku nízké hladiny draslíku, nebo vápníku v těle. Nedávná studie potvrdila, že konzumace správného množství vitamínu C pomáhá zabránit zánětlivé artritidě a udržet zdravé klouby s osteoartritidou.

Celer

Tato super zdravá zelenina je nabitá vitamínem K. Lékaři tvrdí, že nedostatečné množství tohoto vitamínu může mít za následek abnormální mineralizaci chrupavky a kostí. Měli byste také vědět, že nízká hladina vitaminu K v plazmě vede ke zvýšení výskytu projevů osteoartrózy ve Vašich rukou a kolenech.

Hruška

Jak již bylo řečeno, vitamin C je nesmírně důležitý a účinný protizánětlivý nástroj. Takže vitamín C nalezený v hrušce snížuje riziko zánětlivé artritidy a revmatoidní artritidy také.

Citrón

Je snadné říci, že citrón je jeden z nejzdravějších plodů na planetě. Obsahuje vysoké množství vitamínu C a vitamínu E,  které jsou jak silné, tak důležité antioxidanty. Tyto dva vitamíny chrání Vaše buňky před volnými radikály a pomáhají Vám budovat a udržovat kolagen a pojivové tkáně.

Zázvor

Gingerol je nejaktivnější a nejúčinnější přísadou zázvoru. Gingerol má schopnost bojovat s prostaglandiny, lipidovými sloučeninami, které zpravidla vyvolávají bolesti kloubů.

Kurkuma

Podle studie zveřejněné v časopise Alternativní doplňková lékařství v roce 2009 lékaři zjistili, že účinná látka v kurkumě zmírňuje bolest a zlepšuje funkci kolenního kloubu při osteoartróze kolena, stejně jako ibuprofen. Další studie, publikovaná v roce 2006, zjistila, že extrakt kurkuminoid obsahující kurkum pomáhá inhibovat zánět kloubů a destrukci kloubů periartikulárního kloubu.

Takže, pokud trpíte jakýmkoli druhem bolesti kloubů, pak byste měli určitě zkusit toto domácí smoothie. Zmírní bolesti a pomůže Vám normálně fungovat. Vyzkoušejte toto smoothie a zaračujeme Vám, že budete ohromeni výsledky.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

dailyhealtchpost.com

Vstoupit do diskuze