Víte, jak se účinně zbavit bolesti hlavy jen během 5 minut a přitom nepoužít žádné léky? Toto by měl znát každý!

Mnoho lidí okamžitě sahá po lécích kdykoli, když přijde na řadu bolest hlavy. Co si budeme povídat, jedná se vskutku o nebezpečný zvyk, který může způsobit velké poškození ledvin a zdraví. Měli byste proto vědět, že existuje mnoho alternativních způsobů, jak zmírnit bolesti hlavy, a jedním z nich je akupresura.

Mnoho lidí okamžitě sahá po lécích kdykoli, když přijde na řadu bolest hlavy. Co si budeme povídat, jedná se vskutku o nebezpečný zvyk, který může způsobit velké poškození ledvin a zdraví. Měli byste proto vědět, že existuje mnoho alternativních způsobů, jak zmírnit bolesti hlavy a jedním z nich je akupresura. Akupresura je starodávná masáž, která se spoléhá na tlakovou masáž určitých bodů na těle, což vede k úlevě od mnoha bolestí.

Ačkoli je to forma akupunktury a reflexologie, akupresura nevyžaduje lékařské znalosti. Chcete-li to provést správě, postačí si pouze sednout do pohodlné polohy a poté aplikovat jemné tlakové kruhové pohyby v bodech, které můžete vidět níže na obrázkách. Na každý bod byste měli působit zhruba po dobu 30 sekund až 1 minuty. Bolest hlavy obvykle zmizí 5-10 minut poté.

Zde Vám přinášíme body akupresury, které je potřeba stimulovat, abyste zmírnili bolesti hlavy!

YINTANG BOD

Yintang bod, také známý jako třetí oční bod, se nachází mezi obočím, v oblasti, kde most nosu směřuje dopředu. Akumpresurou stejného bodu můžete také odstranit únavu očí.

ZHU ZAN BODY

Tento bod leží na vnitřních okrajích obočí. Masáž tohoto místa může také jednoduše zmírnit nosní sekreci a zlepšit zrakovou ostrost.

YINGXIANG BOD

Tento bod je umístěn na obou stranách v úrovni nosních dírek, ve výšce očí. Najděte dolíčky pod lícními kostmi a masírujte je. Ulevíte si tak od bolesti hlavy, zubů a stresu.

TIAN ZHU BODY

Tian Zhu body leží na střední části zadní části hlavy mezi ušima a na začátku páteře. Masáž těchto bodů pomůže zmírnit bolesti hlavy, bolesti očí a uší, nazální kongesci a migrény.

SHUAI GU BODY

Tyto body lze nalézt 2-3 cm od začátku vlasové linie na úrovni středu Vašich uší. Leží v malých jamkách-. Stačí vyvíjet tlak na tuto oblast, abyste zmírnili bolesti hlavy a únavu očí.

HE GU BODY

Tyto body jsou přítomny mezi palcem a ukazováčkem na ruce. Masírování těchto bodů může zmírnit bolesti hlavy, bolesti zad, bolesti zubů a napětí v oblasti krční páteře.

link.springer.com

Vstoupit do diskuze