Nebaví Vás mýt okna, protože ve finále nikdy nejsou čisté podle Vašich představ? Pak se podívejte na 5 velkých chyb, které často děláme při čistění oken!

Co si budeme povídat, mytí oken je vskutku nepříjemná práce, kterou chcete, když už se do ní jednou za rok pustíte, udělat správně.

Abyste se ujistili, že tuto nepříjemnou činnost budete muset absolvovat v průběhu roka jen jednou, přečtěte si seznam těch nejběžnějších chyb, které mnohdy při čištění oken děláme, před tím, než se do mytí pustíte!

1. Vybíráte si k čištění slunečný den

Provádět tuto práci ve slunečném dni není vskutku ten nejlepší nápad. Proč? Pravda je taková, že slunce může vysušit okno dříve, než ho dokážete dle Vašich představ vyčistit, v důsledku čehož Vám vzniknou nežádané šmouhy. Místo toho Vám doporučujeme zvolit zamračený den. Pokud se však do čištění chcete pustit, ať už svítí, nebo ne, doporučujeme začít na stinné straně domu.

2. Nejprve neutřete a neodstraníte veškerý prach a usazeniny 

Přeskočte tento krok a jakákoli tekutina, kterou na okna aplikujete, vytvoří blátivý nepořádek. Netýká se to však jenom skla, ale také okenních rámů či parapetu. Vždy je všechno třeba řádně otřít, než se pustíte do samotného mytí oken.

3. Nepoužíváte dostatek okenních čistících prostředků

Nebojte se velkoryse Vaše okna pokrýt čistícím prostředkem, obzvláště pokud jsou opravdu špinavá. Potřebujete spoustu čističe, abyste důkladně rozpustili všechny nečistoty a aby bylo možné je všechny úplně odstranit.  Přeskočte tento krok a budete se opět potýkat s nežádoucími šmouhami!

4. Vysušujete novinami

Někteří lidé věří, že tento trik je naprosto dokonalý! My jsme však neměli štěstí, když šlo o sušení oken novinami. Zjistili jsme, že jsou pak špinavé, a proto dáváme přednost mikrovláknové látce. Je superabsorbentní, omyvatelná a zanechává sklo lesklé a beze šmouh.

5. Vysušujete slabými papírovými utěrkami

Pokud je papírová utěrka stále Vaší volbou, nezapomeňte si vybrat tu, která je v souladu s Vaším úkolem. Není nic horšího než sušení ručníkem, který pouští chlupy a zanechává na skle hodně vláken.

Zdroj: goodhousekeeping.com

Vstoupit do diskuze