Víte, jak se starat o delikátní kusy Vašeho oblečení? Přečtěte si něco více o třech základních mýtech, když přijde řeč na praní jemného oblečení!

Většina lidí se cití vinna ze hry s oblíbeným oblečením, takže pokud jde o jejich udržení v čistotě, je v sázce hodně.

Tipy a tajemství týkající se praní delikátního prádla mohou být velmi užitečné, ale také nebezpečné, pokud Vám neposkytnou požadovaný výsledek. Přečtěte si tento článek, kde Vám odhalíme několik populárních mýtů v péči o delikátní prádlo a ukážeme Vám, jak ho prát správným způsobem.

1. Mýtus: Nemůžete vkládat podprsenky a dámské spodní prádlo do pračky

Pravda: Pokud hodíte své drobné předměty do pračky jako nějaký jiný oděv, pak je pravděpodobné, že se zamotá a vytahá. Nemluvě o detailech z krajky, které se mohou odtrhnout díky tření s jiným oblečením. Ruční mytí však není jediným řešením, které můžete využít.

Správná cesta: Použijte síťový vak, který ochrání Vaše podprsenky a jemné spodní prádlo v mycím cyklu. Ano, je to tak snadné.

2. Mýtus: Hedvábné halenky jsou určeny pouze k suchému čištění

Pravda: Pokud etiketa výslovně neříká „pouze suché čistění“, ruční mytí je bezpečné pro hedvábí.

Správná cesta: Naplňte čistý umyvadlo vlažnou, nebo studenou vodou a použijte malé množství jemného tekutého pracího prostředku. Mírně promíchejte a nechte působit po dobu tří až pěti minut, dobře opláchněte a usušte.

3. Mýtus: Boty z ovčí kůže mohou jít do pračky

Pravda: Vložení bot z ovčí kůže do pračky způsobí, že se zmenší, ztratí svou měkkou strukturu a budou vypadat deformovaně.

Správná cesta: Podle potřeby vyčistěte pouze postižené místo. S lehce navlhčenou houbičkou navlhčete povrch bot, aplikujte čistič ovčích kůží se stejnou houbičkou a jemně vyčistěte. Lehce opláchněte studenou vodou (nedovolte, aby se tkanina dostala do mokrého namočení), pak do vnitřku obuvi vložte papír tak, aby při vysušení držel tvar. Jakmile jsou boty suché, jemně kartáčujte povrch koženým kartáčem, který změkčí texturu.

Zdroj: tide.com

Vstoupit do diskuze