Nebaví Vás uklízet, protože Vám to přijde jako nikdy nekončící činnost? Pak se podívejte na 9 nejčastějších chyb, které Vás opravdu zpomalují!

Jsme pro dokonalý úklid, ale také chceme, abyste se této činnosti zbavili co nejdříve.

Pokud se tedy dopouštíte těchto běžných chyb při uklízení Vaší domácnosti, měli byste se jim do příště obloukem vyhnout! Jedině tak si můžete jít vychutnat slunečného dne.

1. Nedodržujete pravidlo „shora dolů“

Pokud vysávání zrovna není Vaší nejoblíbenější činností, může být lákavé, když ji nejdříve vynecháte. Ale pokud si úklid horní police (nebo čištění stropního ventilátoru) necháte jako poslední úkol, špína se pravděpodobně dostane do Vašich čerstvě vypraných koberců. V důsledku toho Vám nezbyde nic jiného, než s uklízením začít odznova…

2. Netřídíte prádlo, když se to skutečně počítá

Každou chvíli můžete přeskočit třídění podle barvy, abyste si pospíšili s praním prádla (některé maminky dokonce mohou zjistit, že prát prádlo „dle osoby“ ušetří tunu času s tříděním, zvláště když všechny oděvy Vašich dětí mají podobné odstíny a tkaniny). Předběžné třídění je však nakonec ve skutečnosti časově nejúspornější.

3. Čistíte okna za slunečného dne

Pěkné, teplé slunce může ve skutečnosti potlačit Vaše úsilí, protože teplo může vést k vysušení čisticího prostředku předtím, než ho dokážete utřít. To vše vede k viditelným šmouhám na Vašich oknech. Často Vám tak nezbyde nic jiného, než začít znovu.

4. Při přechodu na dřevo, nebo dlažbu nevypínáte kartáčový válec

„Pokud vysáváte holé podlahy se vzpřímeným podtlakem, nezapomeňte rotující kartáč vypnout,“ upozorňuje Carolyn Forte, ředitelna Úklidové kanceláře v Good Housekeeping Institute. „Když ho necháte zapnuty, místo úklidu akorát prach a špínu rozptýlíte.“

5. Oplachujete nádobí před tím, než ho dáváte do myčky

Ano, měli byste zlikvidovat veškeré potravní odpadky do odpadků, ale nemusíte se obtěžovat s mytím, či oplachováním Vašeho nádobí, než ho umístíte do myčky. Výzkumy ukazují, že Vaše nádobí se tím čistší nestane, naši odborníci souhlasí.

„Předpírka nádobí je ztrátou času a energie,“ říká Forte. „Jednoduše jej vložte do myčky nádobí a pokud ji nepoužíváte okamžitě, nechte myčku opláchnout nadobí pomocí cyklu“ jen máchání „.

6. Nenecháváte čistící prostředky působit ani pár minut před zahájením čištění

„Nechte čisticí prostředky několik minut pracovat, než je utřete pryč,“ říká Forte. „Tím, že je necháte chvíli působit, lépe změkččí a rozpustí skvrny, takže je ve finále potřeba méně námahy.“

7. Vaše rodina si nesundavá boty u dveří

Nečistota, kterou si nesete zvenčí, se může v průběhu času opravdu nahromadit, a tak ji porazíte jedině tím, že budete uvnitř chodit bez bot. A když už jsme u toho, zdvojnásobte množství rohožek (jednu uvnitř a jednu venku). Nečistoty se do nich chytnou dříve, než dosáhnou Vašeho nového krémového koberce.

8. Používáte sběrač chlupů na oblečení k odstranění chlupů Vašich domácích mazlíčků

Pokud se podíváte na obzvláště koženou pohovku, můžete se k tomuto lepivému papíru instinktivně dostat. Ovšem váleček, přestože je praktický, není vskutku vhodný pro uklízení prachu a chlupů v celé domácnosti. Když potřebujete vyčistit hromadu zvířecích chlupů najednou, doporučujeme použít vlhkou gumovou rukavici.

9. Zapomínáte, že Vaše uklízecí náčiní potřebuje také vyčistit

„Špinavé hadry, mopy a plné vysávací pytle zkrátka nesbírají ani neodstraňují nečistoty,“ říká Forte. „Budete akorát pracovat tvrději a déle, aniž byste dosáhli vysněných výsledků. Čistětě a vyměňujte své uklízecí náčiní dle potřeby.“

Zdroj: goodhousekeeping.com

Vstoupit do diskuze