9 triků, jak Váš domov vyvonět, aniž byste museli používat nebezpečné chemické přípravky! Uvidíte, že Vám každá návštěva bude závidět!

Rádi byste provoněnou domácnost jako jarní louku plnou květů? Pak se podívejte na těchto pár triků. Garantujeme Vám, že Vám vůni ve Vaší domácnosti pochválí každá návštěva!

Asi všichni známe momenty, kdy se někteří naši přátelé a příbuzní chtěji stavit na návštěvu a my samozřejmě všichni, aby náš dům krásně voněl, že? Takže, jaká je Vaše první volba? Je to sprej? Svíčka, nebo slavný zásuvkový model? Všichni si myslíme, že tyto možnosti jsou účinné pro vytvoření příjemné vůně v domě a to beze slov taky jsou. Ale víte, že všechny tyto možnosti mohou být také potenciálně nebezpečné?

Tyto slavné osvěžovače vzduchu a nástěnné zásuvkové modely používá téměř 75 % českých rodin. Nicméně tyto „slavné“ přípravky obvykle obsahují ftaláty, potenciálně nebezpečné chemické látky, které jsou např. ve Spojeném království zakázány v kosmetických přípravkách.

Další studie zjistila, že často hořící parafín vonných voskových svíček ve špatně větraných místnostech může být také nebezpečný. Studie prokázala, že to může být nebezpečné, protože při spálení vonné svíčky je uvolněn toluen a benzen, potenciální karcinogeny. Dýzové difuzory se obvykle vyrábějí z dipropylenglykolu a složek, které se používají v nemrznoucích přípravcích.

V tomto příspěvku Vám proto ukážeme některé jednoduché a efektivní triky, díky nimž Váš dům bude cítit skvěle, aniž byste museli používat nějaké nepříjemné chemikálie, a to s použitím ingrediencí, které pravděpodobně máte ve Vašem domě právě teď!

Otevřete okno a přivítejte čerstvý vzduch

To je pravděpodobně nejstarší a nejjednodušší trik! Stačí otevřít okno, nebo dveře a nechat čerstvý vzduch proudit dovnitř. Je to mimořádně efektivní, zvláště když je počasí hezké. Sluneční světlo také pomáhá zabít špatný zápach ve Vašem pokoji.

Skořice

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

Tato metoda funguje skvěle a je také velmi snadná! Pracuje lépe než pokojový sprej a neobsahuje žádné nebezpečné chemikálie. Je to také velmi levná varianta, která nezahrnuje složitý proces výroby či zdlouhavé nakupování.

Předpokládáme, že máte ve Vaší domácnosti skořici, že? Pokud ne, tak to ihned napravte!

Jak na to?

Vše, co musíte udělat, je přidat pár skořicových tyčinek do hrnce plného vody a přivést k varu. Vařte, dokud se vůně nerozptýlí po celém domě. Pokud vlastníte velký dům, můžete pánev pronést každým pokojem. Stačí vůni nechat v každém pokoji odpařit jen trochu. Vaše pokoje pak budou vonět přímo božsky.

Ovoce

Věděli jste, že můžete provonět svou domácnost i prostou citrónovou šťávou? Divné, že? No, je to trochu divné, ale nesmírně užitečné! Můžete použít citronovou šťávu např. k vyčištění sprchy a odstranění skvrn, díky čemuž v místnosti zbyde krásná čerstvá citrónová vůně jako bonus.

Můžete také kombinovat citrónovou šťávu se sodou na pečení, abyste vyčistili toaletu a zároveň ji krásně vyvoněli!

Určitě doporučujeme vyzkoušet, Vaše toaleta i koupelna budou působit vskutku čistě a „čerstvě“.

Vytvořte si vlastní voňavý sprej

Víte, že si můžete jednoduše vyrobit svůj vlastní rozprašovač vzduchu? Vše, co potřebujete, je limetová šťáva, voda a soda. Soda na pečení je pro tento domácí přírodní osvěžovač vzduchu mimořádně užitečnou přísadou, protože neutralizuje vůně, a ve Vašem domě tak zanechává pouze skvělou vůni. Tento úžasný rozprašovač vzduchu je velmi snadný na přípravu, levný a hlavně přírodní.

Pečte něco

Vzpomeňte si na léta strávená u babiček na chalupě. Každá místnost tehdy voněla nějakou úžasnou buchtou, koláčem, či bábovkou, kterou babička zrovna upekla, že? Nuž, vyzkoušejte to také. Upečete si např. lahodné cookies, jablečný závin, či cokoliv Vás zrovna napadne. Váš dům bude cítit skvěle a nejlepší na tom všem je, že budete mít ještě něco na zub!

Květiny

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Kupte si Vaše oblíbené květiny a nechte je ve svém pokoji, na kuchyňském pultu, jídelním stole, nebo konferenčním stolku. Květiny Vám místnost nejen vyvoní, ale také vizuálně vylepší.

Rozemletá káva

Jediné, co musíte udělat, je koupit nějaká čerstvá organická kávová zrna, která si doma poctivě umelete. Váš dům bude cítit fantasticky a můžete si také vychutnat čerstvě uvařenou kávu!

Vytvořte si bylinné sáčky

Za prvé si kupte nějaké malé bavlněné, nebo mulinové pytlíčky, které poté naplňte sušenými bylinkami, květinami a kořením. Jakmile pytlíčky naplníte, umístěte je do zásuvek, aby Vaše oblečení krásně vonělo. Tato metoda je mnohem efektivnější a mnohem lepší než nákup uměle rozprašovaných difuzorů!

Další nápady!

Můžete si také vyrobit svůj vlastní olej do difuzéru či svíčky.

Jak na to?

Chcete-li si vyrobit olej do difuzéru stačí přidat několik kapek své oblíbené vůně esenciálního oleje do nosného oleje, jako je mandlový, či kokosový olej, a poté směs vložit do skleněné láhve s úzkým hrdlem.

Vždy však pamatujte, že by olejová směs měla být mimo dosah malých dětí a domácích mazlíčků!

Opravdu doufáme, že se Vám tento příspěvek líbil, a tak ho nezapomenete sdílet se svými přáteli a rodinou!

naturahealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze