10 zázračných triků od našich babiček, které stále fungují. Každá správná hospodyně by je měla znát!

Některé triky a tipy mohou být skutečně geniální a mnoho generací je používá po dlouhá léta. Některé jsou však časem zapomenuty a přeměněny na "starcovské" tipy. My jsme se rozhodli trochu zavzpomínat na minulost a nashromáždit Vám 10 naprosto užitečných triků, které byly mezi našimi babičkami oblíbené. Ano, jde o ty nejzázračnější z nich!

Některé triky a tipy mohou být skutečně geniální a mnoho generací je používá po dlouhá léta. Některé jsou však časem zapomenuty a přeměněny na „starcovské“ tipy.

My jsme se rozhodli trochu zavzpomínat na minulost a nashromáždit Vám 10 naprosto užitečných triků, které byly mezi našimi babičkami oblíbené. Ano, jde o ty nejzázračnější z nich!

1. Růže budou žít dvakrát déle, pokud do vody přidáte polovinu aspirinu!

Aspirin zabraňuje rozkladu vody a pomáhá chránit chryzantémy, karafiáty, gladioly i růže. Pokud jde o narcisy, je lepší přidat do vody špetku soli.

2. Chcete-li naučit Vaše dítě správně držet pero, použijte gumičku!

Položte gumičku na zápěstí a potom na ni připevněte pero s víčkem. Nyní otočte o 180°. Pero by mělo zůstat ve správné pozici.

3. Posypte solí mastnou skvrnu na oblečení co nejrychleji a uvidíte, že skrvna ihned zmizí!

Sůl absorbuje většinu maziva. Stačí posypat, počkat a otřást. Velká skvrna bude snadněji omyvatelná a malá zkrátka zmizí.

4. Vyschlý lak na nehty můžete zředit odlakovačem!

Několik kapek odlakovače udělá lak nejen tekutějším, ale i lesklejším. Vždy si však pamatujte, že ho nesmíte přidat mnoho, neboť by pak lak mohl být příliš vodnatý.

5. Spálená pánev se dá snadno vyčistit vroucí osolenou vodou!

Můžete snadno vyčistit i mastný spálený povrch bez speciálních čisticích prostředků. Stačí přidat několik polévkových lžítek soli do vody a vařit cca 15-20 minut.

6. Máte špinavé prsty od řepy?  Nebojte, citrónová šťáva Vám pomůže!

Obvyklé mýdlo pouze posiluje purpurovou barvu. To je důvod, proč je při snaze zbavit se tmavých skvrn od řepy lepší použít citrónovou šťávu. Nebo můžete jednoduše použít celý kus citrónu.

7. Vajíčka nebudou praskat, pokud je dáte vařit do slané vody.

Sůl neovlivní praskání vajec, ale zabrání úniku vaječného bílku, čímž ponechá přirozenou chuť.

8. Aby nedošlo k rozpadu chleba, ponořte nůž nejprve do vroucí vody!

Aby nedošlo k rozpadu čerstvého chleba při řezání, nejprve ponořte nůž do vroucí vody. Poté otřete čepel a nařezejte hladké plátky.

9. Brambory pomáhají odstranit podráždění a záněty od štípanců!

Vezměte malý brambor, omyjte ho a nakrájejte. Přiložte ho k čisté ráně, nebo kousnutí, a upevněte obvazem, nebo lepenkou.

Brambory snižují pocity svědění a záněty a pomáhají zvlhčit ránu, což zvyšuje rychlost hojení. Brambora zkrátka pomůže s jakýmkoli kousnutím a podrážděním.

10. Definujte kardinální pokyny pomocí ručičkových hodin!

Vezměte si náramkové hodinky a otočte je tak, aby hodinová ručička směřovala ke slunci. Pak rozdělte úhel mezi hodinovou ručičkou a číslem 1 na polovinu. Řádek oddělující úhel bude ukazovat na jih.

Dopoledne bude jih na pravé straně slunce a odpoledne na levé.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

brightside.com

Vstoupit do diskuze