7 skvělých tipů proti jarní únavě

Zkuste tyto tipy a jarní únava vás zaručeně mine…

Všichni víme, že celkový stav těla nejlépe podpoří především zdravý životní styl. Ale dodržovat základní principy zdravého života je velmi těžké. Máme pro vás 7 skvělých tipů, jak odbouráte jarní únavu a podpoříte zdraví životní styl.

Zdroj: Flicker.com

1.Sportujte

Pokud se po zimě cítíte unavení a vyčerpaní, cvičte! Možná je to ta poslední věc, na kterou máte momentálně myšlenky, ale uvidíte, že to funguje.  Podle studií stačí pouhých 30 minut fyzické činnosti k tomu, abyste tělu dodali energii. Cvičením se totiž do těla nasává kyslík, jenž probouzí veškeré tělesné systémy k aktivitě.

Zdroj: Flicker.com

2.Vyrazte do sauny nebo kryokomory

Ať už působením velkého tepla v sauně nebo naopak extrémního chladu v kryokomoře, se při těchto procedurách tělo regeneruje. Finská sauna uvolňuje dýchací cesty, detoxikuje organismus, podporuje kardiovaskulární systém, posiluje imunitu a působí preventivně proti alergiím, jež na jaře začínají být nejsilnější. Příznivé účinky má i kryokomora. „Extrémní chlad je pro lidský organismus šokem, jemuž se brání vylučováním látek, jako jsou kortikoidy, adrenalin, noradrenalin či endorfiny. Ty jsou, podle slov odborníků, zdraví velmi prospěšné, mají protizánětlivé účinky a navozují pocit tělesné síly i duševní pohody

3.Sledujte televizi o hodinu méně

Studie amerického institutu odhalila, že lidem starším 25 let zkrátí každá hodina, kterou stráví sledováním televize, život o přibližně 20 minut. Během sledování pořadu v televizi déle sedíte nebo ležíte, svaly ochabují a kalorie přibývají. To může způsobit mnohá onemocnění.

4.Jezte tučnější potraviny

Samozřejmě jenom občas a hlavně kvalitní. Ačkoliv můžete mít pocit, že dietní sušenka o 100 kaloriích vás zasytí, pravdou je, že po jejím snězení budete mít větší hlad, než kdybyste si dali něco vydatnějšího. Poslední studie zjistili, že konzumace malého množství karbohydrátů pouze způsobuje vyšší hladinu cukru v krvi a vyvolává další potřebu karbohydrátů. Pro zahnání hladu lépe fungují proteiny, které jsou sice kaloričtější, ale zasytí rychleji a na delší dobu. Takže ve finále dostanete do těla kalorií méně.

Zdroj: Flicker.com

5.Jezte vlašské ořechy

Vlašské ořechy patří mezi velmi starou superpotravinu, která je navíc nejzdravější ze všech ořechů vůbec. Obsahují antioxidanty, které podporují plodnost, snižují hladinu cholesterolu. Bojuje proti dalším chorobám, jako jsou infarkt nebo mrtvice. Stačí sníst pouze tři vlašské ořechy denně, abyste z nich získali veškeré výživových látek pro své zdraví.

6.Zapomeňte na energy drinky

Energy drinky vám sice pomohou vymáčknout ze sebe maximum a posunout hranici. Tyto nápoje ale obsahují až pětkrát více kofeinu než káva, ale na rozdíl od kávy mají nepříjemné vedlejší účinky, jako je neklid, třes, žaludeční nevolnost a v nejhorším případě i infarkt. Zároveň v sobě často mají vysoké množství taurinu, který stimuluje centrální nervovou soustavu a až 50 gramů cukru. To odpovídá zhruba 13 čajovým lžičkám, což zvyšuje hladinu cukru v krvi. Energy drinky by měly být to poslední, po čem sáhnete, a to nejen na jaře.

Zdroj: Flicker.com

7.Nečistěte si zuby bezprostředně po jídle

Pokud si po obědě chcete vyčistit ústní dutinu, raději pár minut vyčkejte. Zvlášť, pokud jste si dali něco kyselého. Kyselé pokrmy a nápoje totiž podle posledních výzkumů změkčují zubní sklovinu. Čištění zubů bezprostředně po jídle může urychlit účinky kyseliny na sklovinu a narušit vrstvu pod ní. Doporučuje se vyčkat alespoň 30 minut.

Zkuste si vybrat alespoň pár z těchto tipů a dodržet je, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a jarní únava vás nakonec mine.

Vstoupit do diskuze