Octomilky? Nekonečný problém v každé domácnosti

Zbavte se těchto otravných mušek jednou pro vždy

Nemůžete přijít na to, proč máte doma pořád ty otravné mušky? Povíme vám to! Tyto mušky, nazývané také banánové či ovocné, cítí na dálku pach přezrálého a nahnilého ovoce a přilétají za ním. Čtěte jak se jich zbavit.

Zdroj: Flicker.com

Když už octomilky doma máte, kladou vajíčka a velmi rychle se množí. Mohou přenášet plísně a kvasinky na všechno na co si sednou, proto nechávejte doma volně nic, co je láká: nápoje ani jídlo.

Co nejdříve vysypte a dobře umyjte odpadkový koš, kam vyhazujete zbytky jídla. Nezapomeňte i na víko! V nejhorších případech pomůže i kompletní důkladný úklid celé kuchyně. Každá zapomenutá kapka šťávy je totiž pro octomilky zdroj potravy a další možnost rozmnožování.

V některých případech pomůže vyčistit kuchyňský odpad. Stačí na to klasický chemický čistič, který seženete v každé drogerii. Najít příčinu, proč se v domácnosti mušky drží, je nejdůležitějším krokem, jak se jich zbavit. Můžete proti nim bojovat buď podomácku, nebo chemií.

DOMÁCÍ PASTI:

Do misky od margarínu dejte kousek banánu, uleželý kousek citrónu nebo hnijící kuličku hroznového vína. Nádobu pevně překryjte potravinovou folií, ve které uděláte několik miniaturních dírek (velkou jehlou). Mušky během pár hodin vlezou dovnitř, ale ven už ne. Obdobnou past s návnadou lze vyrobit z PET lahve; dovnitř dáte návnadu a po stranách uděláte dírky.

CHEMICKÉ KUPOVANÉ PŘÍPRAVKY:

V některých domácnostech se osvědčily i kupované chemické prostředky. K sehnání jsou různé spreje, ty ale nelze stříkat v místnosti s potravinami. Pokud tedy nemáte v pokoji nic, co byste následně chtěli sníst, nastříkejte sprej do místnosti, nechte půl hodiny působit a následně vyvětrejte. Tyto spreje můžete preventivně nastříkat i do odpadkových košů.

Koupit můžete i lapače ve tvaru kytek, či ovoce. Ty obsahují chemické látky.  Jakmile se k nim muška přiblíží, zlikvidují ji. Fungovat mohou i lepicí pásky nebo klasické mucholapky napuštěné chemickými lákadly.

Je jen na vás jaký způsob vyzkoušíte. Tak jako tak, nikdy nenechávejte jídlo, především ovoce či jiná sladká jídla na kuchyňské lince či stole. Nebuďte líní po sobě hned uklidit. Jinak se jich nezbavíte nikdy.

Vstoupit do diskuze