Sprchujete se ráno, nebo večer? Víte, co je pro Vás a Vaše zdraví lepší? Možná po přečtení článku zhodnotíte situaci!

Pravidelné sprchování je jednou z nejdůležitějších hygienických postupů, ať už je to ráno, nebo večer. Přesto je zde rozdíl!

Sprchování by mělo být každodenním zvykem, ale odborníci varují, že každodenní sprcha s mýdlem může kůži zbytečně vysušit, takže je vhodné občas používat přírodní aloe vera gely a někdy dokonce i samotnou čistou vodu.

A kdy byste si měli dávat sprchu? Zvyky týkající se sprchování jsou často dány kulturou, ve které vyrůstáte a žijete. Proto platí, že v Asii si lidé dávají sprchu obykle večer, zatímco v USA zas ráno. Je to dobré, nebo ne? Každá denní doba má své výhody, pokud jde o sprchování.

Výhody ranní sprchy

Ráno je lepší pro lidi s mastnou a nečistou kůží, protože náš pot je produkován kůží během noci a zůstává poté na povrchu pokožky po celý den, čímž může ucpat póry. Ranní sprcha zlepšuje oběh a zvyšuje srdeční frekvenci, snižuje svalové napětí a je skvělým způsobem, jak snížit tuhost krku, nebo bolest zad. Navíc Vás ranní sprcha probudí lépe než káva.

Výhody večerní sprchy

Večerní sprcha je potvrzený lék na nespavost, protože Vás uklidní a dá signál tělu, aby začalo uvolňovat melatonin, hormon, který podporuje spánek. Také snižuje krevní tlak a snižuje stres, což je skvělý způsob, jak relaxovat po náročném dni plném práce.

Další výhodou večerní sprchy je, že Vaše povlečení bude delší dobu čisté. Dokonce i když se domníváte, že jste velmi čistí, je na Vaší kůži hromada nečistot, kožního mazu a mrtvých buněk.

Tak co? Kdy se budete zítra sprchovat – večer nebo ráno?

Zdroj: naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze