Proč byste měli přestat používat sprej na opalování, když jde o Vaše děti? Toto by měla vědět každá máma!

Všichni milujeme léto a horké slunečné dny, že? Ale také víme, že slunce může být brutální. Takže pokud jste rodičem, udržet Vaše děti v bezpečí před škodlivými ultrafialovými paprsky slunce, patří mezi Vaše hlavní priority. Vždy proto máte nejlepší a nejdražší opalovací krém s nejvyšším SPF, že?

Ano, aplikace krému proti slunečnímu záření u dětí  každé dvě hodiny, může být obtížným úkolem. Ale teď je to mnohem snazší s „úžasnými“ spreji. Ale co když Vám řekneme, že tyto spreje na ochranu proti slunečnímu záření nejsou pro Vás a Vaše děti dobré? A ano, nejsou pro Vás dobré! Vyšetřování ze strany Správy o potravinách a léčivých přípravcích podnítilo spotřebitele k motivaci rodičů, s cílem nepoužívat spreje na ochranu proti slunečnímu záření u dětí, nebo v jejich blízkosti.

Zde je to, co potřebujete vědět! Dle zprávy Consumer Reports FDA se začala vyšetřovat rizika chemických látek ve sprejích na ochranu proti slunečnímu záření,  ale dosud nebylo dosaženo verdiktu. Zatímco šetření pokračuje, Consumer Reports naléhavě vyzývá rodiče, aby přestali používat spreje u dětí, dokud agentura FDA nedokončí svou analýzu.

Takže, pokud používáte tyto spreje, je dost možné, že Vaše dítě může vdechnout toxické chemikálie. A měli byste také vědět, že tyto spreje na ochranu proti slunečnímu záření jsou hořlavé, pokud se před důkladným usušením dostanou příliš blízko k otevřenému plameni (jako je např. gril). Měli byste také vědět, že Americká akademie dermatologů vydala podobné varování o postřikových přípravcích na ochranu proti slunečnímu záření, protože jejich používání často vede k nerovnoměrnému pokrytí, stejně jako k možnému vdechnutí.

Poznámka: Pokud už máte sprej na ochranu proti slunečnímu záření, je lepší, abyste ho použili než abyste nechali kůži nechráněnou, ale měli byste si ho vždy nastříkat nejdříve na ruce a až potom ho řádně aplikovat.

Americká akademie dermatologů radí!

„Nikdy neaplikujte sprej na opalování kolem nebo v blízkosti tváře, nebo úst. Postřikem dostatečného množství opalovacího krému do rukou a následným použitím opalovacího krému se můžete vyhnout výparům a současně zajistit důkladnou aplikaci. Při aplikaci spreje na děti si buďte vědomi směru větru, abyste se vyhnuli vdechnutí.“

Jak udržet děti v bezpečí před sluncem?

  • Zde je to, co potřebujete vědět! Americká akademie pediatrů (AAP) velmi doporučuje, abyste se vyvarovali vystavování dětí do 6 měsíců přímému slunci a kojence oblékali do lehkých dlouhých kalhot, košilí a klobouků. Minimální množství opalovacího krému s faktorem nejméně 15 lze v případě potřeby použít na malé plochy.
  • Pokud jsou však Vaše děti starší, měly by mít také klobouk, sluneční brýle a oděvy s těsnou vazbou, které je ochrání proti UVA a UVB paprskům, říká AAP. Měly by také zůstat ve stínu, pokud je to možné, a omezit vystavení přímému slunci mezi 10:00 a 16:00.
  • Poznámka! Všechny děti by měly používat opalovací krém s ochranou proti slunečnímu záření 15 a vyšší, které chrání proti UV a UVB paprskům, a znovu ho použít každé dvě hodiny, zejména po plavání, říká AAP.

Zdroj: consumerreports.org

Vstoupit do diskuze