Jste milovníky cukru? Pak byste měli vědět, že cukr je hlavní příčinou smrti u 180 000 lídí každý rok! Přehodnotíte situaci?

Je dobře známo, že šumivé nápoje obsahují umělé sladidlo a mnoho kalorií. Co je tajemstvím je, že tento nápoj zabije tisíce lidí každý rok! Podle nové studie 184 tisíce lidí po celém světě zemřelo na cukr pouze v uplynulém

Tento výzkum, publikovaný v časopise Circulation of American Heart Association, klasifikuje šumivé nápoje jako potenciální zabijáky a příčinu mnoha nemocí. Do této skupiny spadají slazené ledové čaje, ovocné nápoje, sportovní a energetické nápoje.

Autor studie, Dariush Mozaffarian z Tuftsovy univerzity v Bostonu, říká, že mnoho zemí světa má velké množství úmrtí právě kvůli vysokému obsahu cukru ve slazených nápojích.

Podle statistik přibližně 184 tisíc úmrtí na celém světě je v důsledku velkého množství cukru v krvi a cukrovce.

Dalších 45 tisíc lidí trpí nebo zemře na kardiovaskulární choroby také způsobené cukrem a cukrovkou a 6.450 lidí zemře na rakovinu související se slazenými nápoji.

Tato zničující čísla přinesla obavy vědcům, kteří zahájili kampaň informující lidi o nebezpečí zvaném cukru a pokusit se snížit počet uživatelů slazených nápojů. Dr. Mozaffarian radí lidem, že nejlepší věc, kterou mohou udělat, je odstranit slazené nápoje z jejich každodenního života a začít si připravovat své vlastní ovocné šťávy a smoothies.

Dodává, že cukr je dobrý, ale v malém množství, ale že nekontrolované množství cukru v organismu působí značné škody a může dokonce vést k smrti, takže je velmi důležité dbát na to, co do těla každý den dostáváme, což je pro dospívající obzvláště důležité.

Mexiko je zemí s největším počtem úmrtí kvůli cukru, přičemž míra úmrtí je 450 úmrtí na 1 milion dospělých. USA jej následují s počtem 125 úmrtí na 1 milion dospělých.

Na závěr zprávy ze studie uvádí, že 76 % úmrtí se vyskytuje v zemích s nízkým až středním příjmem.

Zdroj: getholistichealth.com

Vstoupit do diskuze