Ideální dieta pro každé znamení zvěrokruhu! Copak si nepřejete vědět, jaká dieta je pro Vás ta pravá?

Krásná postava - odraz síly, vůle, vytrvalosti a skutečnosti, že vše v těle funguje správně. Samozřejmě, že v průběhu let je stále více obtížné udržovat svou vysněnou a ideální postavu. Proto Vám přinášíme tip na dietu dle znamení zvěrokruhu, která je tak sestavená přesně pro Vás. Hubnutí teď bude hračka!

Krásná postava – odraz síly, vůle, vytrvalosti a skutečnosti, že vše v těle funguje správně. Samozřejmě, že v průběhu let je stále více obtížné udržovat svou vysněnou a ideální postavu. Je třeba začít s dietou a tvrdým fyzickým cvičením! Často se však stává, že si žena zvolí raději dietu, díky které získá naopak pár kilo navíc. Astrologové tvrdí, že celá věc spočívá v tom, že strava by měla být zvolena vždy dle Vašeho znamení horoskopu.

Co byste měli tedy zařadit do svého jídelníčku?

Berani

Výživa bez občerstvení – perfektní, pokud jde o možnost Astro diety. Doporučuje se zahrnout do jídelníčku jednoduché pokrmy, jako jsou polévky, saláty, ovesná kaše, ryby a maso s velkým množstvím zeleniny. Pokud v noci chcete něco k jídlu, hvězdy Vám doporučují max. kousek chleba s plátkem nízkotučného sýra. Ideální pro berany je proteinová strava Mayo. Je lepší vyloučit ze svého menu živočišné tuky a kávu.

Býci

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

Zástupci tohoto znamení jí rádi rychle a pevně, proto také často trpí několika kilogramy navíc. Proto, bez ohledu na to co jíte, naučte se pomalu jíst. Z masa upřednostňujte hovězí maso, z příloh červenou, nebo divokou rýži, ječmen a kukuřici. Do Vašeho jídelníčku také zahrňte pokrmy bohaté na vlákninu, jako je zelí, mrkev, řepa, celer. Užitečné jsou produkty s mírným laxativním účinkem – švestky a rozinky. Pro býky je charakteristické zvýšené riziko alergií, takže jednou za rok je žádoucí detoxikace těla tím, že budete jíst nízkokalorické potraviny s čistícím účinkem. Patří sem špenát, jablka, ovesné vločky, zelí, švestky, zelený čaj a džusy (lisované za studena).

Blíženci

Blíženci mají s metabolismem velké štěstí. Ale zástupci tohoto znamení se zřídkakdy obtěžují se svou stravu, takže studené pokrmy a rychlé občerstvení jsou často jejich volbou. V průběhu života mouhou blíženci trpět různými vyrážkami a předčasným stárnutím.

Blíženci by měli vzít v úvahu tři věci!

  • Naučit se dietnímu režimu.
  • Dodávat tělu potřebné množství vitamínů.
  • Podpořit nervový systém.

Jídlo je vždy lepší rozdělit na 5-6 dávek, zejména pro ty, kteří pracují v kanceláři. V žádném případě neodstraňujte z Vaší stravy potraviny bohaté  na bílkoviny: vejce, sýry, ořechy a mořské plody. Nervový systém Vám pomůže podpořit sušené ovoce. Jako rychlé občerstvení jsou nejvhodnější ořechy. Nikdy nezapomeňte kontrolovat svůj příjem kalorií! Je také třeba vyloučit sladkosti ze svého jídelníčku. Není pro Vás vhodná raw strava!

Rak

Raci jsou rukojmími svého žaludku. Oni, stejně jako blíženci, by měli sledovat svou stravu a postupovat dle stanoveného jídelníčku. Zástupci tohoto znamení by měli holdovat hovězímu masu a mořským plodům. V rámci zeleniny je dobré věnovat zvláštní pozornost rajčatům, fazolím, květáku a celeru. Z ovoce upřednostňujte granátová jablka, kaki a meruňky. Nezapomeňte také na mléčné výrobky a koření.

Stanete se mnohem štíhlejšími, pokud přestanete konzumovat velké množství slaných potravin (čipsy, křupky atd.) a čokolády. Neazopomínejte pít spoustu vody a zeleného čaje.

Lev

Jako skutečný dravci milují lvíčci maso. Také se neošklíbnou nad nějakou tou slanou nebo sladkou dobrůtkou. To však může být problém. Z masových pokrmů doporučujeme zvolit krocana a kuře. V rámci zeleniny dávejte přednost rajčatům, lilku a cuketě v jakékoli formě. Určitě do svého jídelníčku zahrňte olivy.

Jakožto správní lvi, také jedno za čas potřebujete nějakou tu lahůdku, jako je kaviár, či exotickké ovoce.

Panna

Panny často vítají stravu ala Ovo-Lacto vegetariánství, kdy se strava skládá z mléčných výrobků a vajec. Povolené jsou také těstoviny a chléb, ale bez oleje a omáček. Nezapomeňte, že byste se měli vyhýbat pikantním a smaženým pokrmům. Mimochodem, u Pann jako jediného znamení, se nedoporučuje hubnout. Koneckonců jde často o ženy s křehkým nervovým systémem, kde by stres a únava mohly v důsledku vést k vyčerpání. Jednoduše však doporučujeme jíst zdravé jídlo bohaté na živiny.

Váhy

Jídelníček vah je obvykle bohatý na sladké a slané. Pamatujte žádní sledi, nakládané okurky ani jiné dobrůtky dnes večer! Vzhledem k náchylnosti k cévním onemocněním se doporučuje konzumovat rybíz, brusinky a vápník. Nejlepší snídaně, kterou si můžete připravit, jsou jednoznačně ovesné vločky, nebo naklíčená zrna. Měli byste určitě opustit pikantní a kořeněné pokrmy. Nejlepší strava pro Vás je taková, která obsahuje minimální množství přísad. V menším množství jsou samozřejmě povoleny, ale pamatujte, že vždy je třeba všeho s mírou. Jezte na sofistikovaných místech. Jedná se pro Vás o nejlepší kompenzaci pocitu hladu.

Štír

Štíři jsou závislí na řadě různých světových kuchyní, zejména na těch, které jsou typické výrazným kořením, a jsou velmi vybíraví ohledně obsahu svého talíře. Vždy však mějte na paměti, že závislost na různých exotických pokrmech může vést k poruchám metabolismu. Určitě doporučujeme si vychutnávat speciality z mořských plodů, apod.

Chcete-li zhubnout, doporučujeme konzumovat fermentované mléčné výrobky včetně nápoje ze syrovátek. A samozřejmě jablka, broskve, vodní melouny, pomeranče a grapefruity.

Střelec

V mládí jsou střelci velmi aktivní, takže jejich láska k jídlu nevede k žádným vnějším projevům. Ale v průběhu let, kdy se začínají věnovat své kariéře a rodině, mají tendenci k nabýrání na váze. Navíc mají střelci často náchylná játra a nervový systém. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru produktů, které konzumují. Střeleci mají také často problém s  nadměrným příjmem tekutin.

Střelcům určitě doporučujeme vyloučit z jejich stravy maso, omáčky, koření, sůl a cukr. Když už přijde řeč na maso, nejvhodnější je vepřové maso, které lze však nahradit sójovým masem.

Byliny, ovoce a zelenina by měly být neodmyslitelnou součástí denního menu. Hlavní pravidlo: Nejezte a nepijte moc na noc!

Kozoroh

Metabolismus kozoroha je pomalý, což v důsledku často vede k bolestem kosterního systému. Myslete vždy na to, že je třeba co nejvíce zahrnout do stravy mléčné výrobky, ryby, vejce a máslo, které pomáhá asimilovat vitamín D. Snídaně jsou pro představitele tohoto znamení zcela zásadní. Toto Vás jistě potěší! Před jídlem Vám neuškodí sklenka suchého červeného vína, které pomůže trávení.

Můžete také kontraindikovat hladovění. Optimálně jednou týdně si zorganizujte dny nalačno a po 18:00 už nechoďte do ledničky. Pijte jen bylinné nápoje.

Vodnář

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Zástupce tohoto znamení často honí chuť na sladké. Takže první věc, kterou musíte udělat, je omezit počet dezertů! Ne více než polovina čokolády (tmavé), nebo dortu v jeden den. Čaj a kávu vždy bez cukru. Maso vybírejte pouze bílé a ryby. Mléko, jogurt, rýže, těstoviny a zelenina je to, po čem Vaše srdce touží.

Dvakrát ročně si dopřejte očistu ve formě stravy na základě ovesné kaše, ovoce a zeleniny. Oběd byste měli mít nejpozději do 15:00 a večeři nejpozději do 19:00.

Ryby

Ryby jsou velmi náchylné k únavě a plnosti. Zahrnujte proto do stravy co nejvíce mořských plodů. Odložte konzervy, smažené a pikantní pokrmy. Jezte potraviny, které obsahují hodně železa a fosfátů: hrozny, jablka, granátová jablka, ořechy. Dodržujte jednoduchá stravovací pravidla: vydatnou snídani, oběd s polévkou a lehkou večeři. Neměli byste se však přejídat, a pokud se tak stane, doporučujeme Vám týdenní dietu založenou na kaši, zelenině a rybách.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze