Zázrak jménem Bikram Jóga

Trápí vás bolesti zad nebo astma? Zkuste Bikram Jógu a vaše starosti zmizí

Bikram Jóga je moderní dynamické cvičení, které Vás dostane. Je to původní hot jóga - životní styl se 40 letou tradicí.

Zdroj: instyle.co.uk

Bikram Jóga má silné detoxikační účinky na lidský organismus a působí pozitivně na vaši psychiku. Aktivní formou zbavuje lidské tělo škodlivých látek, odbourává stres a dodává energii. Pravidelným cvičením Bikram Jógy efektivně zformujete svou postavu a posílíte svalstvo v celém těle. Cvičením v sále vyhřátém na 42 °C dochází k efektivnějšímu spalování kalorií a tuk mizí. A nejen to, kromě pevné postavy můžete pomocí Bikram Jógy bojovat proti civilizačním nemocem, čtěte níže:

Zdroj: Flickr.com

Obezita – v současné době existují stovky cvičení na hubnutí, Bikram Jóga je však způsob, jak zhubnout efektivně a dlouhodobě.  Toto kondiční a zároveň relaxační cvičení má za následek zrychlení metabolismu a spalování kalorií tak probíhá daleko rychleji.

Bolest kloubů – systematickým protahováním a stlačováním každého kloubu v těle jim dopřáváme přirozené prokrvení. Lékařské studie potvrzují zřetelné zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti kloubů při pravidelném praktikování Bikram Jógy.

Bolesti hlavy – mohou být způsobené napětím v krční oblasti, v ramenech nebo zádových svalech. To lehce odstraníte pravidelným cvičením Bikram Jógy!

Bolest zad, bolest páteře – Bikram Jóga symetricky protahuje a posiluje zádové svalstvo, čímž zvětšuje prostory mezi obratli a odstraňuje tak tlak na meziobratlové ploténky. Tímto způsobem je možné bojovat proti dysbalanci páteře, například skolióze. Pomáhá také zmírnit či úplně odstranit bolesti zad a zároveň je tento druh jógy ideální pro rekonvalescenci po úrazech, operacích a zraněních.

Cukrovka (Diabetes) – Bikram Jógou je možné dosáhnout lepší rovnováhy krevního cukru. Studie dokázaly, že pravidelné cvičení jógových pozic snižuje tuto hladinu. Jógové ásany lze tedy spolu s vyváženou stravou využít jako vynikající doplněk léčby diabetu.

Astma – Bikram Jóga dává velký důraz na posílení dechového ústrojí a funkce plic. Výsledky vědeckých studií dokládají, že pravidelné cvičení jógy vede k výraznému zmírnění a v mnoha případech až úplnému vyléčení astmatu.

Křečové žíly – Blahodárné účinky Bikram Jógy na krevní oběh jsou celkově známy. Při protahování jednotlivých částí těla stlačujeme tepny, různé žlázy a orgány, do kterých se pak po uvolnění polohy dostane zrychlená okysličená krev a tělo tak pročistíte, nabudíte a oživíte. Tento výrazně navýšený objem okysličené krve detoxikuje samotné tepny a žíly a prokrvuje žilní stěnu samotnou, čímž zbavuje tělo jak arteriosklerózy, tak křečových žil.

Stres – Při stresových situacích tělo vylučuje adrenalin či kortizol, je stále ve střehu. Po určité době, kdy jsme vystavováni stresovým situacím, podlehne tělo neustálému vyplavování těchto hormonů, je vyčerpané a není schopno fungovat na 100 % a v rovnováze. Díky Bikram Józe a stimulovaní endokrinního systému znovu dochází ke zklidnění a sjednocení fyzické, psychické a emocionální stránky našeho těla.

Nespavost – Jóga je přirozený a účinný recept na zdravý spánek. Zklidňuje nervovou soustavu a vy můžete v klidu odpočívat. Povzbuzením krevního oběhu jógou zajistíte lepší prokrvení spánkového centra v mozku. Dechová cvičení mají také zklidňující účinek na mozek, snižují úzkost a podráždění, a tím podporují klidný spánek.

Po odcvičené lekci se budete cítit jako znovuzrození. Není to jen cvičení, ale životní styl.

Zdroj článku: www.bikramyoga.cz

Zdroj:Flickr.com

Vstoupit do diskuze