Této rostliny je všude mnoho, a přesto řada lidí neví o jejích přínosech pro lidské zdraví. Roste na ulicích, pravděpodobně i na Vašem dvorku!

Pravděpodobně Vám tato rostlina roste přímo před barákem, či na zahradě a Vy nemáte ani nejmenší tušení, o jaký poklad vlastně jde. Až příště uvidíte kopřivu, určitě si ji nezapomeňte odnést domu, má totiž vskutku zázračné přínosy pro lidské zdraví!

Kopřiva je rostlina, která se považuje za plevel po celém světě. Většina lidí si však neuvědomuje její léčivé vlastnosti. Kdyby totiž všichni věděli, jak je kopřiva zdraví prospěšná, nikdy by si už nevzali žádnou pilulku!

Kopřiva je pokrytá bodavými chloupky, které mohou podráždit pokožku v důsledku vylučování kyseliny, která při kontaktu proniká do pokožky. Rostlina dosahuje až 150 cm na výšku a lze ji nalézt jak na ulicích, tak na dvorcích a zahradách. Přestože se považuje za plevel, kopřiva je velmi přínosná a může výrazně zlepšit Vaše celkové zdraví.

Kopřiva má regenerační, vyživující, zvlhčující, čistící a antibakteriální vlastnosti. Je vysoce účinná proti ekzémům a podobným kožním chorobám, stejně jako různým zdravotním stavům. Abyste mohli těžit přínosy této rostliny, doporučují odborníci denně konzumovat kopřivový čaj, nebo používat tinktury z kopřivy, zejmén pak proti kožním chorobám.

Jaké jsou přínosy kopřivy pro lidské zdraví?

Protizánětlivé účinky

Kopřivu doporučují lékaři pacientům, kteří trpí zánětem prostaty. Tím, že vezmete 2 pilulky z kořene kopřivy, nebo vypijete několik šálků kopřivového čaje denně, uvolníte zánět a otok prostaty.

Eliminuje infekce

Kopřiva je silný diuretikum, které lze použít proti infekcím močových cest a ledvin, stejně jako cystitidě. Pijte 3 šálky kopřivového čaje denně, abyste odstranili infekci a vyčistili tyto orgány.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

Zlepšuje zdraví vlasů

Kopřiva pomáhá bojovat s plešatostí a lupami, a zároveň čistí vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Chcete-li léčit plešatost, měli byste vždy po umytí vlasů přelít vlasy ještě odvarem z kopřiv. Tento postup opakujte pokaždé, když si umyjete vlasy, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Reguluje hladinu cukru v krvi

U pacientů s cukrovkou se vysoce doporučuje pít čaj z kopřivy, protože má schopnost regulovat množství glukózy v krvi. Pijte 3 šálky denně na léčbu tohoto stavu, a udržíte hladinu glukózy v krvi pod kontrolou. Kopřiva obsahuje mnoho chlorofylu, který zlepšuje krevní oběh, a zabraňuje tak vzniku kardiovaskulárních problémů a zadržování tekutin.

Jak můžete vidět, kopřiva není jen obyčejný plevel! Je to rostlina s mocnými léčebnými vlastnostmi, která by měla být součástí Vaší diety!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

naturalhealingmagazine.com

Vstoupit do diskuze