Věděli jste to? Tato přírodní baterie, vyrobená z brambory, dokáže rozsvítit pokoj na celý jeden měsíc!

Už jste někdy slyšeli o baterii zvané brambora? Ano, mluvíme o opravdové bramboře, která dokáže vyprodukovat energii až 10x úsporněji, než cokoliv jiného!

Chtěli byste slyšet nějaké dobré zprávy? Skupina výzkumníků zjistila, že brambory vařené po 8 minut dokáží vytvořit baterii, která vyprodukuje 10x vyšší výkon než brambora syrová.

Vědec a profesor Haim Rabinowitch a jeho tým zjistili, že pomocí malých jednotek sestávajících ze čtvrtin řezů z měděné katody a zinkové anody propojené pomocí drátu dokáže být osvětlena celá jedna místnost za použití LED osvětlení na cc 40 dní. Toto „bramborové zařízení“ by tak mohlo dodávat energii osobním elektronickým zařízením přibližně za desetinu nákladů oproti typické baterii AA. Vskutku úžasné, že?

Zde přichází otázka za milión dolarů – proč zrovna brambory?

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Profesor Rabinowitch uvedl: „Brambory byly vybrány kvůli jejich dostupnosti po celém světě, včetně tropů a subtropů.“

Zatímco samotná brambora není zdrojem energie, pomáhá vést elektřinu tím, že působí jako solný most mezi oběma kovy, což umožňuje elektronovému proudu volně se pohybovat po drátu, čímž vzniká elektřina. Kromě toho, že byla brambora vybrána kvůli jejímu pevnému škrobovému tkanivu, což umožňuje tuto zeleninu skladovat měsíce bez přilnutí hmyzu. Vařená brambora rozkládá hustou dužinu tak, aby elektrony mohly volně proudit, čímž vzniká větší elektrický výkon.

Vědci také zjistili, že rozřezáním brambor na čtyři až pět kusů je vše ještě účinnější. Sada baterií s bramborami obsahuje dvě kovové elektrody a aligátorové spony a je snadno sestavitelná. Některé součásti, jako je zinková katoda, mohou být nenákladně nahrazeny. Navzdory výhodám tohoto nového systému jsou energetické systémy založené na potravinách schopny pracovat jen tak dlouho, dokud nezasáhnou do potřebného zásobování potravinami a nebudou konkurovat zemědělcům, kteří je pěstují pro spotřební trh.

Doufáme, že se Vám tento článek líbil, a nezapomenete ho tak sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

healthandnaturalmedicine.com

Vstoupit do diskuze