Top 5 destinací, které v roce 2017 musíte navštívit

Top 5 destinací, které v roce 2017 musíte navštívit

Na dovolenou se všichni těšíme, vytrhne nás ze zajetého stereotypu a umožní nám alespoň na chvíli změnit způsob myšlení a dívat se na svět z jiné perspektivy. Mrkněte na náš seznam nejlepších destinací pro rok 2017 a zaručujeme vám, že po přečtení poběžíte hledat globus a cestovní pas.

Zdroj: www.freeimages.com/bermuda.jpg

1.Kolumbie

Proč jet: když se řekne Kolumbie, napadne vás nesjpíš kokain, korupce, nebezpeční, apod., ale tak už to dávno není. Od smrti neslavného drogového magnáta Pabla Escobara v roce 1993, se tato země transformovala do jedné z nejžhavějších turistických destinací v Latinské Americe.

Co musíte vidět: Hlavní město Bogota je na vzestupu se spoustou nových restaurací, hotelů, barů a mikro pivovarů otevřených 24 hodin denně. V některých částech města je to stále trochu drsnější, takže buďte opatrníj když někam půjdete v pozdějších hodinách.

Medellin se stává jedním z nejlepších míst v zemi s divokým nočním životem a s vynikající kuchyní. Také můžete zajít na paintball do starého sídla Pabla Escobara, což je zase trochu jiný zážitek než u paintball u nás.

Top Tip: Ztracené město v Kolumbii pohoří Sierra Nevada je nazýván novým Macchu Picchu.

2.Malta

Proč jet: Možná jste si poslední dobou všimli, že na Instagramu skoro každý bloger pózuje se svým pasem na krásné slunné Maltě. Je to populární místo na natáčení filmů (např. Game of Thrones), a také Brad Pitt a Angelina Jolie tu byli na svatební cestě ještě v těch šťastnějších dobách. Takže si Maltu dejte na seznam a užijte si pár, z více než 300, slunečných dní na tomto krásném středomořském ostrově.

Co musíte vidět: Hlavní město Valletta spadá pod světové dědictví UNESCO a je okouzlující svými úzkými uličkami a barevnými balkony. Na párty jděte do ulice Strait Street, kde se můžete seznámit s námořníky, kteří se právě vrátili z moře, nebo si vychutnat drink v jednom ze 150 barů, které se v dlážděných ulicích nacházejí.

Top tip: Zkuste degustaci vína, především lahodné Chardonnay a Syrah, a také zajímavé “funky odrůdy”, které se u nás nedají sehnat.

Zdroj: www.freeimages.com/malta.jpg

3.Bermudy

Proč jet: Slunce, písek a potápění. Bermudy jsou obklopeny útesy, což znamená, že je to jedna z nejlepších potápěčských destinací na světě. Koloniální města jsou malebná a je zde spoustu hezkých hotelů a restaurací. Nejezděte sem za nočním životem – za ním si odskočte do New Yorku, který je vzdálen jen 2 hodiny letadlem. Bermudy jsou hlavně o relaxu a uvolněné atmosféře.

Co musíte vidět: top 3 nejoblíbenější pláže

Horseshoe Bay Beach – jedna z nejvíce živých pláží na Bermudách
Atwood Bay – zastrčená pláž v zátoce, zcela skrytá. Pouze ti, kteří vědí, vědí
Elbow Beach – světle růžový písek a perfektní plavecké podmínky

Top tip: zkuste ubytování v Hamilton Princess & Beach Club – nedávná rekonstrukce vyšla na 100 milionů dolarů.

4.Bordeaux

Proč jet: víno

Jistě, je tu krásná architektura, také procházka podél řeky Garonne je krásná. Ale buďme upřímní, víno je hlavní důvod proč sem jet. Od letošního roku je mnohem snazší se do Bordeaux dostat. Díky novému vlakovému spoji LGV Sud-Ouest jste na místě za pouhé dvě hodiny z Paříže.

Co musíte vidět:  Muzeum La Cité du Vin je pro milovníky vína obrovský zážitek, určitě nevynechte. Samozřejmostí je ochutnávka vína, simulator na jízdu lodí a 3D vinice.

Top tip: Dvouhodinová ochutnávka vín – k dispozici v angličtině nebo ve francouzštině – Maison du Vin de Bordeaux je brilantní.

Zdroj: www.freeimages.com/bordeaux.jpg

5.Granada

Proč tam jet: Je to kousek, jste tam za chvíli a je to ideální místo pro víkendový výlet. Jaro a podzim jsou nejlepším obdobím pro návštěvu tohoto andaluského skvostu.

Co musíte vidět: Hlavní atrakcí je Alhambra. Palác, který spadá do světového kulturního dědictví. Shora je nádherný výhled na Granadu a na pohoří Sierra Nevada. Palác Alhambra je nejznámější, ale zkuste prozkoumat i nedaleké zahrady Palacio de Generalife.

Nejlepší věc v Granadě jsou tapas, které vám s pitím servírují zdarma. Vlastně si nemusíte kupovat večeři. Pohodlně se usaďte v některé z malebných restaurací, objednejte si sklenku vína Ribera del Duero a vychutnejte si super tapas.

Top tip: vylezte na kopec k Mirador San Nicolas, západ slunce je nezapomenutelný.

Tak, a je to. Nejžhavější tipy na dovolenou na letošní rok jsou venku, už máte vybráno?

Zdroj: www.freeimages.com/granada.jpg

Vstoupit do diskuze