My ženy nejlépe víme, kolik úsilí stojí za naší krásou! Ze všech koutů světa jsem proto pro Vás sesbírali rady, tipy a triky, jak na krásu nejlépe vyzrát!

Ačkoliv se ženská krása může zdát bez námahy, my ženy víme nejlépe, co za tím stojí. Přinášíme Vám proto seznam triků posbíraných z celého světa, jak na krásu nejlépe vyzrát!

Vždycky obdivujeme ženskou krásu. Zvenku se může zdát přirozená a bez námahy. Ve skutečnosti je však krása těžká práce, pokud jste zrovna nevyhráli genetickou loterii.

Každá země tradičně drží své vlastní tajemství krásy, předávané z jedné generace na druhou.
My jsem se rozhodli pro Vás sestavit seznam těch nejlepších triků, abyste péči o sama sebe měli jednodušší.

Austrálie

Chcete-li se zbavit lupů a svědivé suché pokožky hlavy, australské ženy přidávají do šamponu několik kapek tea tree oleje. Ale pokud se cítíte líní, obchody nabízejí široký sortiment vlasových výrobků, které již tento olej obsahují.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek-prvni‘ /]

Brazílie

Příště až půjdete na pláž, můžete zkusit jednoduchý trik, který Vám pomůže snížit projevy celkové celulitidy, kterou máte. Vezměte trochu vlhkého písku a opatrně jím protřete své problémové partie. Tento druh masáže zlepšuje krevní oběh, a v důsledku zjemňuje Vaši pokožku.

Egypt

Kleopatra je první žena, která objevila kouzelné účinky mléčných lázní.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Jak na to?

Stačí přidat 1-2 l teplého plnotučného mléka a 100 g medu do Vaší obvyklé lázně. Po 15-20 minutách bude Vaše pokožka měkčí a pružnější. Pokud nejste připraveni koupat se ve mléce, existuje alternativa a to jsou produkty péče o pleť , které obsahují kyselinu mléčnou.

Upozornění! Před koupáním se ujistěte, že nejste alergičtí na žádnou z uvedených ingrediencí!

Kolumbie

Avokádo je jednou z nejpopulárnějších aktivních složek v receptech na krásu v latinskoamerických zemích. Používá se v maskách na obličej, vlasy i tělo.

Jak na to?

Aby Vaše vlasy byly lesklé a hedvábné, směs avokáda, banánu a 1 lžíce olivového oleje jednoznačně pomůže. Aplikujte směs na vlasy a nechte působit cca 30 minut. Poté důkladně opláchněte šamponem.

Čína

Chcete-li zabránit vráskám, zkuste vyčistit svou pleť rýžovou vodou.

Jak na to?

Namočte rýži ve vodě po dobu 20 minut a výslednou tekutinu pravidelně aplikujte na svůj obličej. Brzy si všimnete velkého rozdílu.

Japonsko

Už jste si někdy všimli, že kůže japonských žen často vypadá jako porcelán? Není to jen genetika!

Jak na to?

Aby byla pokožka zdravá a zářivá, je důležité ji chránit před přímým sluncem. Za tímto účelem mají japonské ženy s sebou v letních dnech vždy deštník a nosí dlouhé rukávy.

Další japonské tajemství pro mladistvé spočívá v jídlu, které je obohaceno jódem.

Indie

Pozdrav ke Slunci je soubor cvičení populárních mezi indickými ženami. Pomáhá zrychlit metabolismus a zvýšit energii. Navíc je vhodný pro všechny: muže, ženy i děti.

Jak na to?

Podívejte se na obrázek výše. Začněte s nejvyšším postojem a potom pokračujte hladce k dalšímu. Opakujte celou sadu alespoň 2x.

Kostarika

Pro stažení pórů a obnovení barvy pokožky můžete použít pomerančový džus.

Jak na to?

Smíchejte šťávu z pomeranč s vodou v poměru 1:1. Vezměte bavlněnou houbičku a naneste tekutinu na tvář, kde ji nechte působit po dobu 10 minut. Násletedně důkladně opláchněte.

Bulharsko

Přísada, která je v bulharské kultuře krásy široce používána, je růžový olej a růžové lístky. Každý den aplikujte na kůži růžovou vodu (nebo čaj z růžových okvětních lístků), abyste ji udrželi hydratovanou a hedvábnou.

Fidži

Po staletí se ženy na Fidži pokoušely dosáhnout bledší barvy kůže, protože bílá pokožka je považována za krásnou. Recept na bělení pleti je opravdu snadný a může být vyroben v pohodlí Vašeho domova.

Jak na to?

Vše, co potřebujete, jsou 2 PL medu, 3 PL pomerančové šťávy a 1 PL cukru.

Smíchejte všechny přísady do jedné misky. Poté aplikujte trochu směsi na kůži a pomocí poloviny citronu ji vetřete do části pokožky, kterou chcete vybělit. Pokračujte po dobu 25 minut.

Po tomto bude Vaše pokožka osvěžená a hladká. Pomůže Vám rovnoměrně vylepšit tón Vaší pleti.

Řecko

Olivový olej je v Řecku velmi oblíbený a nejen pro potraviny. Používá se k vyčištění pokožky, léčbě popálenin a může být také aktivní složkou v ruční úpravě vlasů.

Jak na to?

Smíchejte jogurt s lžící olivového oleje. Naneste na umyté vlasy a nechte 5 minut působit. Vaše vlasy budou okamžitě více hydratované, a tedy lesklé a hedvábné.

Skandinávské země

Skandinávské ženy přijaly jednoduchá, ale účinná pravidla, která zabraňují procesu stárnutí a vysychání pokožky.

Jak na to?

Otírejte si pravidelně obličej minerální vodou, snažte se vyhnout přímému slunečnímu záření a udržujte zdravou výživu.

Mexiko

Není známo, kdo vynalezl trik natočení řas s pomocí čajové lžičky. Ženy po celém světě však používají tento trik k tomu, aby se jejich oči zdály opticky větší. Tento trik je obzvláště rozšířený právě v Mexiku.

Jak na to?

Ohněte řasy tím, že lžíci necháte ohřát v horké vodě. Následně přibližte lžičku poblíž oka tak, aby se její okraj dotýkal kořenů Vašich řas. Pomocí prstu přitlačte řasy na lžíci po dobu 30 sekund. Potom použijte řasenku.

Upozornění! Lžíce by neměla mít ostré hrany!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

brightside.me

Vstoupit do diskuze