Trpíte na akné a už nevíte, co si s ním počít? Přinášíme Vám 6 účinných babských rad, které Vám na 99,9 % pomohou!

Léčba akné se mění podle typu Vaší pokožky. Přesto existují domácí prostředky, které můžete použít na všechny typy pleti k léčbě pupíků.

Ženy si často stěžují, že mají pupínky kvůli mastící se pokožce, suché kůži, či kombinaci těchto extrémů. Milé dámy, můžete se uklidnit, protože je to univerzální problém mnoha žen a i tyto problémy mohou být vyléčeny různými způsoby. Stačí pouze zvolit tu nejvhodnější metodu.

Zde je několik domácích a přírodních „léků“, díky kterým se můžete pupínků zbavit přirozenou cestou.

1. Neem pasta

Jedná se o jeden z nejjednodušších domácích prostředků na léčbu pupíků, který vyhovuje všem typům pleti. Stačí Vám, abyste nechali listy neemu rozmixovat se špetkou vody, tak abyste vytvořili pastu, kterou poté můžete pohodlně aplikovat na postiženou oblast. Účinným způsobem je také listy neemu vyvařit a výsledný odvar poté použít k oplachování Vaši pleti. Tento lék Vám nejen pomůže vyléčit Vaše pupínky, ale také sníží jejich budoucí výskyt.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

2. Maska ze santalového dřeva ​​s bazalkou

Máte-li na Vaše pupínky nějaký ten extra čas navíc, můžete použít tento lék. K tomu potřebujete pouze dvě složky a to prášek ze santalového dřeva a bazalku. Nejprve usušte některé listy bazalky a ty následně smíchejte s práškem ze santalového dřeva. Poté do směsi přidejte špetku vody, tak aby se Vám vytvořila příjemná pasta a tu aplikujte na postiženou oblast. Zanedlouho pocítíte kouzlo santalového dřeva.

3. Muškátový oříšek a mléčná směs

Pro tento domácí přípravek Vám postačí jen muškátový oříšek a trochu mléka, díky kterému se Vám podaří vytvořit hustá pasta. Tu posléze aplikujte na postiženou oblast. Směs nechte působit, dokud se pořádně nevstřebá. Poté omyjte pleť čistou vodou.

Masku můžete také nechat působit přes noc. Vaše pupínky se tak vyléčí mnohem rychleji.

4. Oční kapky

No, tento domácí lék je jen pro některé. A ano, můžete použít oční kapky k léčbě Vašich pupínků. Oční kapky totiž mají určité vlastnosti, které pomáhají snížit zarudnutí a podráždění způsobené pupínky. Ujistěte se však, že používáte obyčejné oční kapky.

5. Máta peprná

Další zázračná bylina, která pomáhá přirozenou cestou léčit pupínky. Stačí pouze vytvořit mátovou pastu, či odvar, který poté aplikujete na postiženou oblast. Pastu byste měli nechat působit, dokud se nevstřebá. Poté pleť opláchněte čistou vodou. Vždy používejte pastu v husté struktuře a vždy používejte čerstvou mátu.

6. Fullerova zem a růžová voda
6 Effective Home Remedies For Treating Pimples

Tento domácí lék je nejdůvěryhodnějším ze způsobů léčby pupínků pro všechny typy pleti. Stačí jen smíchat fullerovu zeminu a růžovou vodu. Vytvoří se Vám hustá pasta, kterou poté aplikujte na Vaše pupínky. Jakmile zaschne, opláchněte pleť vodou.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

metroeve.com

Vstoupit do diskuze