5 rad, jak si zachovat mladistvý vzhled

Vyvarujte se následujících chyb a udržte si mladistvý vzhled …

Chcete si zachovat mladistvý vzhled? Je to jednoduché, vyvarujte se následujících chyb. Existují věci, díky kterým můžete zpomalit proces stárnutí. Čtěte a ujistěte se, že se těmto 5 zlozvykům vyhýbáte.

Zdroj: Flicker.com

Chyba #1: Nepoužívání opalovacího krému … v zimě

Opalovací krém je maximálně účinný prostředek proti stárnutí.  A nemusí být venku přímo slunečno, UV paprsky pronikají i přes mraky v každé roční době a jsou hlavním viníkem poškození kůže. Sluneční paprsky totiž způsobují photoaging, tvorbu vrásek, pigmentových skvrn, a ztrátu elasticity kůže. Photoaging není součástí procesu přirozeného stárnutí a lze se mu do značné míry vyhnout tím, že budete používat opalovací krémy s SPF 15 až 30 a přijmete je jako součást každodenního života. Nejen v létě, ale po celý rok. Pro nejlepší ochranu používejte opalovací krémy bez chemikálií.

Chyba #2:  Šetřit při nákupu slunečních brýlí

Elegantní sluneční brýle vám nejen přidají na přitažlivosti, ale také minimalizují vrásky kolem očí. Chraňte vaše oči před ničivým UV zářením kvalitními brýlemi, a zabráníte tak mžourání a tvorbu tzv. vějířků vrásek kolem očí. V neposlední řadě sluneční brýle chrání vaše oční víčka a bulvy, které jsou stejně náchylné k poškození jako cokoliv jiného. Vybírejte si brýle s co největšími skly, ale pozor, ne všechny sluneční brýle poskytují ochranu proti UV záření, takže vždy kontrolujte štítek

Zdroj: Flicker.com

Chyba #3: Mnout si unavené oči

Pokud trpíte tímto zlozvykem, pak víte, že promnout si unavené oči je velmi ulevující, ale takovéto mnutí napíná a uvolňuje citlivou pokožku v okolí očí.  Kůže v okolí vašich očí a očních víček je nejcitlivější a nejméně pružná a tudíž nejvíce náchylná k tvorbě vrásek. Hydratujte pokožku kolem očí séry spíš s gelovou strukturou a ne s krémovou, ty by mohly být pro tenkou pokožku kolem očí příliš těžké.

Chyba # 4: Zanedbání krku, hrudníku a rukou

Je známo, že opravdový věk ženy poznáte podle kůže na krku, hrudníku a rukou. Je to tak. Jemné pokožce v těchto oblastech nejsou mazové žlázy jako v ostatních oblastech pleti, což způsobuje vysychání pleti a předčasného stárnutí. Navíc, tyto oblasti často zanedbáváme a nechráníme proti slunečnímu záření. Rozšiřte použití vašich krémů proti stárnutí i na tyto partie.  A nezapomeňte na SPF faktor.

Chyba # 5: Špatný spánek

Všichni víme, že dostatek spánku je pro krásu klíčový v každém věku, ale jak spíte, může být stejně tak důležité, jako jak dlouho spíte. Dodržovat konzistentní spánkový cyklus může být klíčovým faktorem. Důležité je, abyste při spánku prošli všemi fázemi spánkového cyklu, včetně REM spánku, o kterém experti tvrdí, že se v něm tělo a kůže hojí nejlépe. Narušení tohoto cyklu může narušit uvolnění některých hormonů a způsobit zánětlivé účinky v těle, což je hlavní viník stárnutí. Vytvořte si noční rituál pravidelného spánku a držet se ho. Vaše pokožka vám poděkuje.

Pokožku máme jenom jednu a měli bychom se o ni starat. Vyhněte se těmto 5 zlozvykům, myslete na sebe a budete spokojená vy i vaše pokožka.

Zdroj: freedigitalphotos.net

Vstoupit do diskuze