Zvířata, která vás převálcují svou inteligencí!

Mnoho lidí zastává názor, že úkolem zvířat je jen krmení, roznožování a snaha o přežití. Ačkoli je podobné tvrzení velice rozšířené a svým způsobem i na první pohled lákavé k uvěřené, není to vůbec pravda –

Mnoho lidí zastává názor, že úkolem zvířat je jen krmení, roznožování a snaha o přežití. Ačkoli je podobné tvrzení velice rozšířené a svým způsobem i na první pohled lákavé k uvěřené, není to vůbec pravda – alespoň ne u některých favoritů, kteří by vás svou inteligencí nejen překvapili, ale možná i hravě strčili do kapsy!

I pro nás bylo tohle zjištění překvapením, a proto jsme se rozhodli o něj s vámi podělit a vytvořit dnešní článek. Následující řádky vám představí nejinteligentnější tvory zvířecí planety, které neprávem podceňujete! Nenechte si jej ujít a pozor – chyťte si brady, ať vám neklesnou až na podlahu!

Holubi

Kdo by byl řekl inteligenci u holubů, viďte? Dnešní článek vás zaručeně utvrdí v tvrzení „nesuď knihu podle obalu“, protože zjistíte, kolik tvorů jste považovali za naprosto neschopné – a holubi jsou mezi nimi. Ono se v podstatě není čemu divit, vždyť právě tito tvorečkové byli vybráni k tomu, aby doručovali poštu. Holubi se totiž pyšní dokonalým orientačním smyslem, i když na ně občas nadáváte, protože na vás z výšky spustí nepěknou hromádku, možná že si i oni o vás myslí své…

Olihně

Neexistuje inteligentnějších bezobratlých tvorů, než jsou právě olihně, které se o své přízvisko zaručeně zasloužily právem. Překvapením pro vás jistě bude fakt, že je jejich mozková struktura diametrálně odlišná od mozků ostatních bezobratlých tvorů a svým způsobem je podobná lidskému mozku. Olihně jsou velice zvídavé a nejvíce je baví prozkoumávat své okolí, nemluvě o skutečnosti, že mají schopnosti učit se novým věcem.

Mravenci

Jistě znáte Ferdu mravence. Mravenci jsou sice co do velikosti hodně zanedbatelní, ale co do inteligence, mohli by jim mnozí z vás dokonce i závidět! Věděli jste například, že mravenci mají schopnost čelit kalamitám, které jsou pro jiná zvířata mnohdy osudná? Ve velkých skupinách jsou dokonale koordinovaní a při spolupráci jsou neporazitelní. Třešničkou mezi jejich vlastnostmi je dokonalá přizpůsobivost k jakémukoli typu prostředí.

Obrázek: pixabay.com

Vstoupit do diskuze