Homeopatika – spolehlivá léčba nebo šarlatánství? Co myslíte?

Homeopatie představuje pro mnoho lidí obor, který praktikují různí léčitelé a šarlatáni. Opak je pravdou. Jedná se o specifickou, účinnou a šetrnou metodu léčení, která vychází z klinických základů. Má jasně daná pravidla a do své

Homeopatie představuje pro mnoho lidí obor, který praktikují různí léčitelé a šarlatáni. Opak je pravdou. Jedná se o specifickou, účinnou a šetrnou metodu léčení, která vychází z klinických základů.

Má jasně daná pravidla a do své praxe ji zařazuje dnes a denně více než čtvrt miliónů lékařů po celém světě. Výroba homeopatik podléhá navíc velmi přísným kontrolám, tudíž si můžete být jisti, že díky nim je o vaše zdraví skvěle postaráno. Ať už se nám to líbí či nikoliv, běžné medikamenty mají na lidský organismus určitý vliv. Mimo pozitiv se lze setkat také s pestrou škálou vedlejších účinků, řadou kontraindikací, jež nám mnohdy dané léky brání užívat. Právě zde vzniká prostor pro homeopatika, která mohou být rovnocennou alternativou ke klasické medicíně či preventivní nebo podpůrný prostředek běžné léčby.

Výhody homeopatické léčby

Nepopíratelnou výhodou homeopatických výrobků je schopnost stimulovat tělo, aby si vlastními silami pomohlo k uzdravení. Mimo to nezpůsobují negativní vedlejší reakce organismu, nejsou toxické a hodí se pro pacienty všech věkových kategorií. Homeopatické přípravky je možné podávat jak těhotným, tak kojícím ženám, miminkům i domácím mazlíčkům.

Podle čeho vybrat homeopatika?

Homeopatika rozeznáváme dle počtu léčivých složek na jednosložkové a vícesložkové. Nejčastěji je možné se setkat s výchozími látkami získávanými z rostlin a minerálů, výjimku však netvoří ani látky živočišného původu, jako je hadí či hmyzí jed. K dostání jsou léky ve formě granulí, cukrových kuliček, tobolek, gelů, mastí, čípků nebo lihových kapek. V praxi jsou homeopatika označeny v latině podle klíčové léčivé složky. Přidává se rovněž písmenko, které značí způsob ředění léčivé složky a číslice určující stupeň. Díky těmto indikátorům lze vybrat tu nejlepší možnou variantu medikace pro úspěšné léčení daného zdravotního problému.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Léčba i prevence

Přestože je možné léčit se homeopatiky sami, je mnohem vhodnější vyhledat specializovaného odborníka, který má s homeopatickými přípravky zkušenosti. Doporučí tak konkrétní přípravek i způsob jeho užívání přesně na míru podle symptomů a požadavků. Ačkoliv se homeopatické léky využívají převážně k zlepšení zdravotního stavu při akutních onemocněních, jako je kašel, rýma, nachlazení, chřipka, nevolnost při cestování, žaludeční nevolnosti, svou důležitou roli hrají i v případě prevence. Homeopatickou léčbu může specialista doporučit i v případě chronického onemocnění, zejména trpíte-li dlouhodobě alergií, ekzémy, poruchami spánku, migrénami či psychickými problémy. Vyplatí se po nich sáhnout i v době rekonvalescence po operacích, po léčbě ATB, po porodu apod.

Obrázky: pixabay.com

Vstoupit do diskuze