Signály, které prozrazují, že vaše ledviny nepracují na plný výkon! Víte, které to jsou?

Ledviny patřící k nesmírně důležitému orgánu mají nejsilnější moc právě v zimním období. Potíže v souvislosti s ledvinami se však mohou objevit kdykoliv během roku. Ledviny zastávají funkci filtru – zabraňují, aby se do krevního oběhu dostával toxický odpad.

Ledviny patřící k nesmírně důležitému orgánu mají nejsilnější moc právě v zimním období. Potíže v souvislosti s ledvinami se však mohou objevit kdykoliv během roku. Ledviny zastávají funkci filtru – zabraňují, aby se do krevního oběhu dostával toxický odpad. Tak činí, pokud fungují správně.

Mnohdy jsou však oslabovány různými vlivy, jako jsou prodělaná onemocnění, ale i emoce. Jejich typickou emocí je úzkost, která je oslabuje. Nejsou-li ledviny úplně v pořádku, dají nám to najevo. K nejběžnějším projevům patří problémy s močením, otoky, úbytek energie, kožní vyrážky, bolesti ve střední části zad, pachuť v ústech a další.

Problémy s močením

Nejde rozhodně o nic příjemného, kdo zažil, ten dá určitě zapravdu. Nicméně nepatří sem pouze nepříjemné pocity při močení, ale i změna zápachu či barvy moči.

Otoky

Mohou souviset se špatnou lymfatickou funkcí, ale bývají také neklamnou známkou potíži s ledvinami. Mají-li ledviny potíže a nezvládají, vylučují méně a méně tekutin, což zapříčiňuje hromadění vody v organismu. Otoky se nejčastěji projevují v oblasti kloubů a dolních končetin

Vyrážky

Mohou signalizovat, že se v těle hromadí toxiny a nemají kudy odcházet. To se může projevit vznikem vyrážek, akné a ekzémů. Na místě je detoxikace a případně i vhodná léčba.

Úbytek energie

Jak souvisí úbytek energie s ledvinami? Zdravé ledviny produkují hormon zvaný erythropoitein, jež se podílí na tvorbě červených krvinek. Může dojít k tzv. překyselení organismu doprovázené únavou, slabostí a sníženou aktivitou mozku.

[hana-code-insert name=’reklama-clanek‘ /]

Bolest střední části zad

Jedná se o oblast, kde se cca nacházejí ledviny. Bolest nemusí souviset pouze se zánětem. Může být různé intenzity, chronická, akutní a rozhodně velmi nepříjemná.

Pachuť v ústech

I pachuť v ústech a zápach z úst může být varovným signálem, že ledviny nefungují, jak mají. Vždy je potřeba sledovat ještě i další signály a uvědomit si, zda dělám vše proto, aby ledviny byly zdravé. Co pro zdraví svých ledvin může člověk udělat? Tak například: dodržovat pitný režim, jíst dostatek ovoce a zeleniny, omezit solení, nekonzumovat nadměrně alkohol atd.

Obrázek: pixabay.com

Vstoupit do diskuze