Poslední záměr Elona Muska je odeslání jeho vozu Tesla na Mars

Elon Musk přišel s poněkud neobvyklým oznámením na Twitteru, tvrdí že jeho první mega raketa odstartuje s jeho osobním automobilem „Tesla Roadster“ na Mars.

Automobil bude ukázkovou zátěží pro inaugurační start nové rakety Space X, pod názvem Falcon Heavy. Start byl několikrát odložen, poslední stanovený termín, na jeho první let, je 6. února 2018. Tato raketa bude jedna z nejsilnějších na světě.

Pan Musk se nebojí otevřeně říkat, že první pokus o start může být riskantní. Na palubě rakety „Falcon Heavy“ nebude žádná posádka. Raketa bude startovat z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, kde může dojít, při jejím pokusu o vzlétnutí, i k výbuchu. Z tohoto důvodu se dlouho rozebíralo, co by raketa měla vzít do vesmíru. Jelikož existuje šance, že nebude fungovat, tak stanovil pan Musk jako vhodný předmět jeho automobil.

Elon Musk říká: „Cílem je dostat raketu na orbitu Marsu. Bude se nacházet v hlubokém vesmíru zhruba miliardu let, pokud neexploduje při startu“.

Myslíte si, že je jeho záměr skutečný, nebo je to jen vtip. Na twitteru se objevilo mnoho reakcí a názorů na jeho zveřejněný příspěvek. Jaký je Váš?

Vstoupit do diskuze